Masa szczegółów o Assassin’s Creed Red. Rewolucja w silniku, nowe mechaniki i inspiracje Splinter Cell

Assassin's Creed Red - tona szczegółów w sieci | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Assassin’s Creed Red może okazać się wielkim hiciorem Ubisoftu na ten rok. Teraz w sieci pojawiła się masa szczegółów o wielce oczekiwanej produkcji.

Ubisoft już wcześniej zapowiadał nową, japońską odsłonę serii Assassin’s Creed jako największą premierę w historii cyklu. Jednocześnie deweloperzy chcą zapewnić graczom nową przygodę jeszcze w tym roku, choć oficjalnie nigdzie nie zostało to potwierdzone. Podobnie jak nowe informacje, choć odpowiada za nie wiarygodny insider, Tom Henderson.

Assassin’s Creed Red cichą rewolucją

Ubisoft ma podobno tworzyć nowego asasyna jako początek “nowej ery” dla cyklu. Ma to być pozycja, na której oprą się wszystkie przyszłe tytuły, w tym tajemnicze Hexe czy projekt Infinity. Przede wszystkim ma to być zasługą ulepszonego i ujednoliconego silnika graficznego. Tym nadal będzie Anvil, ale w “jednej” edycji, bez potrzeby drastycznych zmian dla przyszłych odsłon. Wszystkie studia mają więc skorzystać z łatwiejszego rozwiązania, a do tego najbardziej zaawansowanego do tej pory. Dość powiedzieć, że pierwszy raz w historii pojawi się pełne wsparcie narzędzi RTX, w tym ray-tracing.

Jednoznacznie przejście na nową wersję wymusiło na twórcach zmiany w niemal każdym elemencie rozgrywki. Parkour, dynamiczna pogoda, animacje i wiele kluczowych elementów trzeba było poprawić. Podobnie zresztą jak walkę, ale ta ma przypominać Assassin’s Creed Valhalla, choć w znacznie bardziej brutalnym wydaniu, z dekapitacjami i litrami krwi. Henderson zaznacza również o mocnym zaakcentowaniu skradania. Inspiracją jest tu Splinter Cell, a gracze mogą czołgać się, chować się w trawie i krzakach czy gasić źródła światła. Inną mechaniką z Valhalli będzie rozwój “bazy”.

W Red gracze będą mogli budować swoje osady w sposób nazwany “Kryjówką”. Kryjówka to miejsce, w którym gracz będzie mógł zbudować, według własnej woli, takie budynki jak zbrojownia, dojo, alter i inne. Budynki te są również konfigurowalne, od możliwości wyboru lokalizacji budynku, przez możliwość wyboru projektu dachu, po układ wnętrza i miejsce, w którym można wyeksponować broń i zbroję.

– czytamy na Insider-Gaming

Więcej szczegółów powinniśmy poznać przy okazji pokazu gry. Ten podobno ma odbyć się w ciągu kilku miesięcy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie