Assassin’s Creed Hexe to “najmroczniejsza część serii w historii”. Nowe informacje o bohaterce

Assassin's Creed Hexe będzie bardzo mroczne | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci pojawiły się drobne detale dotyczące oczekiwanego projektu Assassin’s Creed Hexe. Gra ma być bardzo mroczna, a do tego zaoferuje wyłącznie kobiecą protagonistkę.

Nadal nie do końca wiemy, dokąd i kiedy zabierze nas projekt Hexe, ale zapowiada się wyjątkowo. Szczególnie dlatego, że ma nie być kolejnym “napuchniętym” RPG-iem, a przemówi do fanów klasyki.

Assassin’s Creed Hexe z kobiecą bohaterką

Już wcześniej gracze domniemywali, że Hexe może zabrać nas nie w przeszłość, a w odległą przyszłość, przynajmniej w wątku “współczesnym”. Domysły te mogą tak naprawdę dotyczyć projektu Infinity, który startuje wraz z tegorocznym Assassin’s Creed Red. O ile o “japońskiej” odsłonie serii wiemy całkiem sporo, o tyle o kolejnym tytule Hexe nie wiadomo niemal nic. Teraz Tom Henderson nieznacznie rozjaśnia sytuację, twierdząc, że to “najmroczniejsza odsłona serii w historii”.

Ubisoft już wcześniej ujawnił, że tytuł faktycznie zabierze nas w sam środek wiedźmich procesów. Wedle wcześniejszych spekulacji, mielibyśmy trafić do Niemiec, gdy polowania na czarownice były zjawiskiem powszechnym. Na razie więcej informacji fabularnych o tytule nie mamy, więc musimy czekać, aż Ubisoft sam ujawni kontekst gry. Albo zrobi to jakiś insider.

Tom Henderson twierdzi jednak, że w głównej roli pojawi się tu kobieca bohaterka. Postać ta ma nie oferować swojego męskiego odpowiednika, dzięki czemu Hexe będzie pierwszą grą z cyklu od 2015 roku (Assassin’s Creed Chronicles: China), w której wcielimy się wyłącznie w kobietę. Bohaterka Hexe ma mieć na imię Elsa, choć nie zostało to jeszcze przesądzone.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie