Ubisoft mówi, kiedy wyjdzie Assassin’s Creed Red. Star Wars Outlaws hitem na ten rok

Assassin's Creed Red - Ubisot mówi o dacie premiery | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Zastanawiacie się, kiedy wyjdzie Assassin’s Creed Red? Ubisoft uchylił rąbka tajemnicy na temat daty premiery gry, która może być naprawdę blisko.

Ubisoft szykuje potężną ofensywę swoich premier. Już w tym roku zagrać mamy w niezwykle świetnie zapowiadające się Star Wars Outlaws. Nowy tytuł z uniwersum Gwiezdnych Wojen ma docelowo zadebiutować jeszcze w tym roku. Co jednak z nową odsłoną serii Assassin’s Creed?

Kiedy premiera Assassin’s Creed Red?

Ubisoft niedawno zorganizował spotkanie finansowe, na którym poruszono także kwestie nadchodzących premier firmy. O Star Wars Outlaws już napisałem, ale rozmowa dotyczyła również Assassin’s Creed Red. Będzie to kolejna pełnoprawna odsłona cyklu, która zabierze nas do feudalnej Japonii i najpewniej pozwoli wcielić się w dwójkę bohaterów. Co ciekawe, rozgrywka ma znów przypominać duże gry RPG, ale pod względem skali projekt może okazać się większy od AC Valhalla.

Idąc dalej, przygotowujemy się na bardzo obiecującą ofertę na rok fiskalny 2025, w tym nadchodzącą premierę Star Wars Outlaws w 2024 roku, która powinna być kamieniem milowym w branży gier wideo, zwłaszcza biorąc pod uwagę niezaprzeczalną atrakcyjność tej legendarnej serii, która po raz pierwszy pojawi się na terytorium otwartego świata, a także Assassin’s Creed Codename Red, osadzoną w długo oczekiwanym feudalnym japońskim uniwersum.

– opisuje współzałożyciel firmy, Yves Guillemot (za VGC)

Wychodzi więc na to, że AC Red dostaniemy w kolejnym roku fiskalnym, to znaczy od kwietnia 2024 roku do marca 2025 roku. Spory przedział, ale szanse na to, iż tytuł ukaże się w jeszcze w tym roku, jakieś tam są. Osobiście stawiałbym raczej na początek 2025 roku, ale czas pokaże.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie