Wyciekają szczegóły Assassin’s Creed Infinity. Fani mogą mocno się obawiać

Assassin's Creed Infinity wycieka. Może wkurzyć fanów | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Assassin’s Creed Infinity to w zasadzie gra-usługa dla jednego gracza skupiająca wszystkie następne części serii. Nie brzmi jak dobry pomysł.

AC Valhalla to w zasadzie utrzymywana przez bardzo długi czas gra-usługa, która jednak opiera się na rozgrywce wyłącznie jednoosobowej. Zwyczajowo tytuły tego typu robi się z myślą o wielu graczach, ale Ubisoftowi udało się tym razem dobrze zbalansować kwestię “usługową”, nie męcząc przy tym graczy. Czy jednak sukces ten powtórzyć może Assassin’s Creed Infinity?

Assassin’s Creed Infinity jako gra-usługa z grami w środku

Tom Henderson na łamach Insider-Gaming podzielił się szczegółami nadchodzących gier z uniwersum od Ubisoftu. Skupił się jednak głównie na projekcie Infinity, który do tej pory pozostawał w sferze tajemnic. Okazuje się, że ma to być “centralny hub” dla przyszłych gier z serii. Brzmi trochę jak tragiczne CoD HQ, które stało się po prostu denerwującym menu dla serii CoD, ale w Infinity ma być więcej “gry w grze”.

Materiał demonstracyjny dostarczony Insider Gaming (pod warunkiem, że materiał nie zostanie upubliczniony) pokazuje użytkownika przechodzącego z centrum Infinity do Assassin’s Creed Red w ciągu zaledwie kilku sekund, zaczynając w miejscu, w którym przerwał, bez konieczności uruchamiania gier indywidualnie po “powrocie” do hubu. Głównym celem Infinity jest oferta usług na żywo, która jest opowiadana za pośrednictwem współczesnej historii. Na początek Infinity wystartuje tego samego dnia co Red i będzie zawierać kilka funkcji, których można oczekiwać od gier-usług.

– informuje znany insider

Także tak – Assassin’s Creed Infinity ma być swoistym hubem kolejnych gier, ale grywalnym i do tego wzbogaconym o wszystkie elementy, bez który gry-usługi nie mogłyby się obejść. Nie muszę chyba tłumaczyć, jak niebezpiecznie to brzmi dla graczy. Po pierwsze – mało kto grałby w kilka gier AC jednocześnie, więc płynne przechodzenie między nimi raczej nie wydaje się żadną atrakcją. Do tego znów powraca wątek współczesności, jak na razie średnio przyjmowany przez fanów.

Infinity ma oferować m.in. sklep ze skórkami i przedmiotami dla obydwu protagonistów AC Red. Pojawią się także “projekty” dla tych postaci. Czymże są? W uproszczeniu mówimy o “mini przepustkach sezonowych”, skupiających się na fabule, dzięki którym odblokujemy nowe przedmioty kosmetyczne. Obecnie Ubisoft chce wydawać kolejne duże części cyklu co dwa lata, a Infinity stanowić ma atrakcję dla fanów, nawet wtedy, gdy nie pojawi się żadna nowa zawartość. AC Red (wraz z Infinity) powinno trafić na rynek w 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie