Kolejne odsłony Assassin’s Creed porzucą historię? Mogą nas zabrać w daleką przyszłość

Assassin's Creed Hexe będzie bardzo mroczne | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Assassin’s Creed Hexe może być bardzo zaskakującą odsłoną cyklu. Być może przedstawi nam historię, ale istnieje spora szansa na to, że udamy się w przyszłość.

Ubisoft obecnie dłubie nad paroma kolejnymi odsłonami cyklu Assassin’s Creed. Ostatnie Mirage okazało się tytułem przyjętym dobrze, acz bez rewolucji. Serii potrzeba jakiegoś trzęsienia ziemi lub po prostu kolejnej gry, która może wywrócić nogami do góry całą tę koncepcję. I wygląda na to, że taką grą będzie AC Hexe.

Assassin’s Creed Hexe zabierze nas w przyszłość?

Zapowiedziana już jakiś czas temu pozycja z teasera nie pokazywała wiele. Mogliśmy jedynie podejrzewać, że będzie rozgrywać się w trakcie polowań na czarownice. Hm, może w Niemczech?. Być może zaoferuje pomysły rodem z horrorów. W końcu nawet przedstawiciele firmy mówią o niej niezwykle tajemniczo. Nie wiemy, czym więc będzie, ale pod względem samego osadzenia akcji może różnić się od poprzedniczek.

Dataminer Sliderv2 twierdzi, że w plikach AC Mirage znalazł nieużyte pliki nazwane “AC Neo Tease”, z czego “Neo” to po prostu inna nazwa na projekt Hexe. Na razie nie potwierdzono autentyczności tego odkrycia, więc radzę podchodzić do niego ostrożnie. Dataminer wykorzystał jednak te pliki, aby pokazać, co zawierają i o jaki rodzaj “teasera” tu w ogóle chodzi. Miała to być najwyraźniej krótka scena po napisach w Mirage. Jeżeli bardzo boicie się spoilerów, radzę przeczytać ten tekst poniżej, a nie oglądać film.

Scena przedstawia znajdującą się na środku pustyni wieżę radiową, która transmituje rozmowę dwójki pracowników Animusa. Rozmawiają o ojcu Desmonda Milesa z pierwszej trylogii AC i o różnych wydarzeniach w historii, z czego jeden “Wielki Zwrot” nastąpił w XXI wieku. Odnoszą się do tego okresu jako do “prehistorii” sugerując, że rozmowa toczy się w co najmniej następnym wieku, wiele lat w przyszłość. Wygląda więc na to, że co najmniej część akcji AC Hexe może toczyć się w przyszłości. Nie wiemy, czy pliki faktycznie znajdują się w grze, ani czy Ubisoft nie zmienił planów. W końcu firma postanowiła wyciąć tę cutscenkę z Mirage.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie