Assassin’s Creed: Empire w przyszłym roku? Ubisoft na to…

Wydawca odniósł się do wczorajszej plotki na temat nowej odsłony Assassin’s Creed.

Jak pisaliśmy kilkanaście godzin temu, serwis Kotaku twierdzi – powołując się na swoje zaufane źródła – że kolejna odsłona słynnej serii z Asasynami nie pojawi się w tym roku, lecz dopiero w przyszłym. Oznaczałoby to, że Ubisoft złamie tradycję corocznego karmienia nas nowymi Asasynami. Według Kotaku, dziurę po brakującym Assassin’s Creed ma zapełnić w tym roku Watch Dogs 2 z akcją przenoszącą graczy do San Francisco.

Dzięki temu deweloper zyska więcej czasu, by dopieścić kolejną, dużą odsłonę z Asasynami, która ponoć otrzymała nazwę kodową Empire i rozegra się w Egipcie.


Serwis IGN zapytał Ubisoft o całą sprawę, lecz jak można było się spodziewać, nie otrzymał konkretnej odpowiedzi: Nie możemy komentować plotek oraz spekulacji. Zawsze jesteśmy szczęśliwi, kiedy gracze ekscytują się naszymi wydanymi, teraźniejszymi oraz nadchodzącymi grami.

Jak sądzicie, przydałby się rok przerwy wysłużonym Asasynom?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

 • Kuki

  Assasin’s Creed się skończyło po Trójce…
  Black Flag był bardzo bardzo fajny pod każdym względem, potem Rogue, ale problem nowych Assasynów jest taki, że fabuła się kupy nie trzyma, jest bardzo mało rozbudowana.
  Na cholerę mi fabuła omawiająca całe życie jednego bohatera, po to, by w następnej części nic z tego nie zostało?
  Co było czarem Assasinów poprzednich to to, że człowiek grał i z niecierpliwością czekał na wydarzenia czasu teraźniejszego.
  W nowych to nie ma praktycznie NIC. Jedna wielka maniana. Choć w Animusie gra się fajnie, to jednak nic tej fabuły nie trzyma. Nie ma jakiegoś szczególnego wątku. Przez BF, Rogue i Unity jest jedno i to samo, że templariusze chcą przejąć kontrolę nad światem i nic poza tym…

  Przerwa się przyda jak najbardziej, niech Ubi się ogarnie 😀

  Lubię całą serię, ale po prostu zaczyna mi się nudzić to wszystko… Muszą zdecydowanie popracować nad fabułą i przepleść ją z częstszymi zdarzeniami w teraźniejszości: wg mnie – dodać Assasyna, (nas, w unity i synd. zwanego “Initiate” czyli po prostu ten co gra) co będzie chodził i wypełniał misje w świecie rzeczywistym, jak i wlatywał do Animusa, by poznać jakieś tam sekrety potrzebne do wykonania misji, dodać faktyczną walkę z Abstergo a nie tylko w Animusie… (Takie moje marzenia 😀 haha)

  Pozdro! 🙂

45 Shares
Share45
+1
Tweet