Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Assassin’s Creed Valhalla będzie jednak większe niż Odyssey?

Ostatnio pisaliśmy, że według przedstawiciela Ubisoft Middle East świat w Valhalli będzie w porównaniu do ostatniej odsłony AC mniej rozległy, co przełoży się na długość produkcji. Teraz na ten temat wypowiedział się francuski producent gry, który mówi coś zupełnie innego.

Wielu graczom nie podobało się, że świat w Odyssey jest zbyt duży i oferuje nudne zadania. Reprezentant Ubisoft Middle East Malek Teffaha ogłosił za pośrednictwem Twittera, że twórcy przychylili się do sugestii fanów i AC: Valhalla nie będzie ani największą, ani najdłuższą produkcją w całej serii. Post został usunięty, ale media dość szybko przechwyciły temat.

Natomiast w wywiadzie udzielonym francuskiemu youtuberowi Julienowi Chièze producent gry Julien Laferrière wyjawił: chyba mogę powiedzieć, że [Valhalla] jest raczej trochę większe niż Odyssey. Nie mam dokładnych danych w tym momencie, ale faktem jest, że stworzyliśmy nie tylko całą Anglię, ale także część Norwegii. Są też pewne sekretne światy, o których nie mogę na dzień dzisiejszy nic powiedzieć, ale które także zwiększają obszar gry. Nie jest to mała rzecz – to naprawdę ambitna produkcja, która zaoferuje fanom wiele godzin grania (tłumaczenie za pośrednictwem forum Resetera).

W AC: Valhalla wcielimy się w wikinga o imieniu Eivor (będziemy mogli, tak jak w przypadku Odyssey, wybrać pomiędzy kobietą i mężczyzną). Wyruszymy ku bogatym terenom angielskich królestw, by zdobyć nowe ziemie. Oprócz walki, dane nam będzie też zakosztować życia codziennego wikingów, polegającego na alkoholowych zabawach, pyskówkach i spożywaniu ryb.

Gra trafi zarówno na pecety, jak i PlayStation 4, Xboksa One, Google Stadia i konsole nowej generacji. Nie jest jeszcze znana dokładna data jej debiutu; ostatnie przecieki sugerują, że może to być nawet połowa października. Oficjalnie jednak twórcy wspominają o okresie świątecznym 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się