6 gier Assassin’s Creed w produkcji, a kolejne 4 w planach. Ubisoft stawia na jedną kartę

Assassin's Creed - oto plany na serię do 2030 roku | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC PS5 Xbox Series

A tą kartą jest, jak już zapewne wiecie, Assassin’s Creed. Ubisoft boryka się z problemami, ale być może rozwiązaniem będzie właśnie uwielbiany cykl.

Tom Hendeson powraca na łamach Insider-Gaming z kolejną niezwykle imponującą porcją zakulisowych informacji na temat Ubisoftu. Firma boryka się ostatnio z problemami, ale wygląda na to, że chcą teraz naprawić sytuację. “Stawiają wszystko na jedną kartę”, czyli markę Assassin’s Creed i parę innych swoich IP. To jednak AC jest głównym tematem nowych przecieków. Informacje te nie są jednak oficjalne, ale pochodzą z zaufanych źródeł Hendersona.

Jeszcze więcej Assassin’s Creed!

Przypomnijmy jednak – Ubi obecnie pracuje nad aż sześcioma grami, ale nie wszystkie to pełnoprawne nowe odsłony serii. Zapowiedziano do tej pory najbliższe premiery Mirage, a także japońskie Codename Red, “czarownicowe” Hexe i chińskie Codemane Jade. Do tego samodzielna gra multiplayer Project Invictus. No i pozycja na VR o kryptonimie Nexus, która ma zostać zapowiedziana na tegorocznym E3. To jednak nie wszystko.

Francuski gigant rozwija markę i nie chce spocząć na laurach, ani nawet dać oddechu fanom serii. W planach ponoć są jeszcze kolejne 4 gry, w tym kontynuacja niezapowiedzianego Nexus. Reszta to dwa tytuły multiplayer oraz Project Nebula opracowywany przez Ubisoft Sofia (współtwórców m.in. AC Rogue i AC Liberation). Ma to być “inny od reszty” tytuł, który zabierze nas w trzy różne settingi: do Indii, w czasy Azteków oraz w okolice Morza Śródziemnego.

Mutiplayer, singleplayer i Scalar

Co z pozycjami multiplayer? Ubisoft Chengdu przedstawił pomysł na Project Raid. Jest to 4-osobowy tytuł PvE, mający docelowo zadebiutować za darmo i umożliwić granie najbardziej znanymi postaciami z głównej serii. Z kolei Ubisoft Annecy, weterani trybów wieloosobowych do m.in. Splinter Cell, poprzednich gier AC oraz The Division 2 chcą zacząć pracę nad Project Echoes. Ma to być gra multiplayer w świecie AC mająca korzystać z technologii Scalar.

Źródła sugerują, że seria powróci do corocznego cyklu wydawniczego, w którym główne pozycje będą znacząco różnić się od poprzedniej. Pierwsza z nich, Assassin’s Creed Mirage, ma zostać wydana w okolicach sierpnia tego roku, a niedługo po niej Assassin’s Creed Nexus (2023). Mimo wstępnych dat wydania, źródła ujawniły, że Codename Red ma się ukazać w 2024 roku, Assassin’s Creed Invictus w 2025 roku, a Assassin’s Creed Hexe w 2026 roku. Oczywiście wewnętrzne daty wydania są niepewne, zwłaszcza biorąc pod uwagę przeszłość Ubisoft w opóźnianiu tytułów, ale są to daty obecnie planowane.

– informuje Henderson

Pozycje wymienione w ostatnim przecieku nie mają jeszcze docelowych dat premier. Nie jest to dziwne, zwłaszcza że nie są one jeszcze oficjalnie w przygotowaniu. Można jednak bezpiecznie zakładać minimum 5-6 lat, czyli czas, który potrzebny jest, aby ukończyć dziś nową grą AAA.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie