Potencjalny miesiąc premiery Assassin’s Creed Mirage i plotki o kolejnych częściach serii

Assassin's Creed Mirage na krótkiej rozgrywce i w innych szczegółach
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Tom Henderson twierdzi, że od swoich źródeł usłyszał miesiąc, w którym zadebiutować ma Assassin’s Creed Mirage. Do tego pojawiły się plotki na temat przyszłości cyklu.

Ubisoft niedawno zapowiedział sporo nowych gier z cyklu Assassin’s Creed, w tym trzy pełnoprawne produkcje AAA. Pierwszą z nich będzie Mirage, dość mocna nawiązujące fabularnie do Valhalli. Pod względem rozgrywki ma to jednak być zupełnie inna gra, nieoferująca aż tylu przytłaczających elementów RPG. Tylko co z tą datą premiery?

Assassin’s Creed Mirage – potencjalny miesiąc premiery

Insider Tom Henderson na Insider-Gaming zaznacza, że od swoich źródeł usłyszał potencjalny miesiąc, w którym gra może wyjść na światło dzienne. Należy zaznaczyć, że produkcja ma wyjść w 2023 roku i to jedyne informacje w tej sprawie, jakich udzielił Ubisoft. Zdaniem źródeł Hendersona, Mirage zadebiutuje dopiero w sierpniu. To dość długie oczekiwanie, choć wiele osób mogło myśleć, że możliwa jest premiera nawet w pierwszym kwartale następnego roku.

Warto pamiętać, że to jedynie plotki, a podana data obowiązuje wewnętrznie, więc może się jeszcze zmienić. Co ciekawe, zdaniem insidera, gra została już opóźniona w studiu dwukrotnie, choć nie należy tego odbierać za zły omen. Z drugiej strony tytuł wychodzi jednocześnie na last i current geny, co może powodować problemy m.in. z optymalizacją. Ubisoft zamierza jednak mocno przykładać się do stanu wydawanych gier, bo seria oficjalnie odeszła od dwuletniej przerwy pomiędzy kolejnymi odsłonami.

Dowiedzieliśmy się też co nieco na temat kolejnych dwóch gier w produkcji. AC Red, które ma zabrać nas do Japonii, napotkało problemy w produkcji. Te wynikają z oskarżeń o molestowanie na poziomie kierownictwa. Co ciekawe, intrygujący projekt Hexe ma się ponoć bardzo dobrze. Tytuł rzekomo spotkał się z „przytłaczająco pozytywną” opinią zarządu na etapie jego pitchowania i wkrótce ma wejść w fazę pełnej produkcji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie