Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Among Us to prawdziwy hit. Ogromna populacja graczy

Among Us to kolejny po Fall Guys fenomen w branży indie. Twórcy pochwalili się ilością graczy, którzy bawili się w grze jednocześnie.

To bardzo dobry rok dla gier niezależnych. Niespełna tydzień temu informowaliśmy Was o gigantycznym sukcesie Fall Guys. Dziś kolejni twórcy mogą szczycić się sporym osiągnięciem.

Studio Inner Sloth zdradziło na swoim Twitterze, że Among Us osiągnęło próg 3 milionów graczy bawiących się jednocześnie na wszystkich platformach. Innymi słowy, więcej niż chociażby CS:GO i DOTA 2.

To naprawdę fenomenalny, wręcz nieosiągalny dla większości twórców wynik. Co więcej, to nie koniec rekordów, jakie pobiła gra malutkiego studia. Niektóre źródła podają, że produkcja została pobrana już prawie 100 milionów razy, z czego prawie 85 milionów pochodzi z urządzeń mobilnych. W rezultacie czyni ją to jedną z najpopularniejszych gier ostatnich lat.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Inner Sloth musieli trochę poczekać na suckes swojej produkcji. Inspirowany „The Thing” tytuł miał swoją premierę w 2018 roku i dopiero teraz zyskał znaczącą popularność.

Gra dalej się rozwija, a twórcy już zapowiedzieli kontynuację, która znacznie rozwinie dotychczasowe pomysły i doda cross-play.

Among Us jest dostępne na PC, Android i iOS. Ewentualne powstanie wersji konsolowej na razie nie jest możliwe. Powodem mają być problemy z implementacją systemu komunikacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się