Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Fall Guys to fenomen. Gra największą premierą na PC od 2016 roku

Fall Guys osiągnęło niespotykany sukces. Gra w wersji na PC zaliczyła najlepszą premierę na rynku od 2016 roku, a konkretnie od czasu wydania Overwatch. 

Wariacja gry battle royale od Mediatonic to jedna z tych gier, które śnią się największym wydawcom po nocach. Pojawiają się nagle, dosłownie znikąd i zgarniają dla siebie miliony graczy, a przy okazji ich portfele. Podobnie sprawa wyglądała w przypadku Rocket League i – w nieco większej skali – Fortnite oraz Minecraft. Sukces Fall Guys może dziwić i wywoływać niezrozumienie, ale jedno trzeba przyznać – to naprawdę prawdziwy hit.

Jak się okazuje, gra może pochwalić się sporym osiągnięciem. Wydane przez Devolver Digital dzieło zaliczyło najlepszą premierę na pecetowym rynku od 2016 roku. Według SuperData tytuł zarobił w sierpniu, uwaga, ponad 180 milionów dolarów!

Wcześniej tak duży sukces na komputerach osobistych odniósł Overwatch od Blizzard, co tylko dodaje wiadomości mocy. To pierwszy tak dobrze sprzedający się tytuł od Mediatonic i z pewnością umożliwi twórcom dalszy rozwój. Fall Guys jest ciągle rozwijane i nic nie wskazuje na to, aby popularność gry miała w najbliższym czasie się skończyć.

Podobnym osiągnięciem może pochwalić się Horizon Zero Dawn, które swoją premierową sprzedażą na PC prawie wyprzedziło Wiedźmina 3. Sierpień zdecydowanie był miesiącem bicia rekordów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się