Amnesia: The Bunker zapowiedziane. Półotwarty świat i strzelanie do potworów

Amnesia: The Bunker zapowiedziane. Półotwarty świat i walka z potworami
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Studio Frictional Games zapowiedziało kolejną część uwielbianej serii horrorów. Amnesia: The Bunker zabierze nas do czasów I Wojny Światowej.

Możę zostanę za to zhejtowany, ale nigdy jakoś specjalnie nie pałałem miłością do cyklu Amnesia czy Penumbra. Soma, inny tytuł tych deweloperów, przekonał mnie niezwykle dorosłą i wciągającą historią. Zwyczajowo jednak, o ile doceniam kunszt deweloperski, o tyle nie jestem wielkim fanem horrorów, które polegają na uciekaniu przed potworami, bez możliwości obrony. Dlatego też na Amnesia: The Bunker czekam z wypiekami na twarzy.

Amnesia: The Bunker zapowiedziane

Nowa gra od Frictional Games ma zamiar wywrócić dotychczasową formułę cyklu na drugą stronę. Twórcy obiecują wiele, a krótki zapowiadający grę wpis na Twitterze nie wyjaśnia aż tyle, co strona na Steam. Zapoznamy się tam nie tylko z pierwszymi screenami z gry, ale poznamy również dość konkretny opis tego, czego możemy spodziewać się pod kątem rozgrywki. Przyznam, że czuję się mocno zaskoczony.

Tym razem trafić mamy do czasów I Wojny Światowej. Wcielimy się we francuskiego żołnierza Henriego Clémenta, uzbrojonego tym razem w rewoler i “głośną latarkę” dynamo. Tak, będzie broń (będą też granaty!), ale zdecydowanie nie można liczyć na dużo amunicji. Mimo wszystko spluwa świetnie ma sprawdzić się, gdy jesteśmy przyparci do muru. Kolejną ważną zmianą jest możliwość zbierania przedmiotów i tworzenia wyposażenia w trakcie naszej wędrówki po świecie gry. No i trafimy do… półotwartego świata!

Rozwiązuj sprawy po swojemu w półotwartym świecie. Musisz eksplorować i eksperymentować, aby znaleźć drogę do wyjścia. Ustal, co się dzieje na dole – co się stało z innymi żołnierzami? Gdzie podziali się wszyscy oficerowie? Jaki diaboliczny koszmar czai się pod tym piekłem? Odkryj tajemnice bunkra i poznaj zakamarki tej okrutnej piaskownicy, aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie.

– czytamy na karcie Steam gry

Tym razem nie będę ukrywał, że jestem zaskoczony oraz… zaciekawiony. Do tego dodajmy możliwość grania w Xbox Game Pass na premierę, potwora śledzącego każdy ruch gracza i mamy potencjalny hit! Wiemy, iż tytuł ma ukazać się w marcu 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox Series X i S oraz Xbox One.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie