Nowa gra z Obcym zapowiada się świetnie. Zwiastun obiecuje przerażające doświadczenie

Aliens: Dark Descent wygląda epicko na fabularnym zwiastunie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Aliens: Dark Descent to nowa gra z kultowym Obcym, ale tym razem stanowi zupełnie inne podejście do tego uniwersum. Nie znaczy to, że nie ma na co czekać.

Z jakiegoś powodu nigdy nie doczekaliśmy się kontynuacji jednej z najlepszych gier grozy w historii – Obcy: Izolacja. Jasne, plotki o kontynuacji popularne są od lat, ale co z tego? Zamiast tego możemy liczyć na parę innych przygód z Ksenomorfami. Jedną z nich ma być zupełnie nowy horror AAA, a drugą – Aliens: Dark Descent.

Zapowiedziana w trakcie ubiegłorocznego Summer Game Fest taktyczna strategia ma jednak wykraczać poza ścisłe ramy tego gatunku. Twórcy za pomocą dość zaskakującej perspektywy (gra taktyczna z Obcym nie była raczej w niczyim bingo) zamierzają przedstawić opowieść, której nie powstydziłaby się filmowa seria. Nie wiemy, jak się ostatecznie uda, ale przedsmak tego możemy zobaczyć na najnowszym zwiastunie.

Aliens: Dark Descent jest zaskakująco klaustrofobiczne

Dark Descent wygląda zaskakująco solidnie, choć jestem świadom, że ten gatunek należy raczej do niszy. Tytuł pewnie nie przekona do siebie sporo fanów tego uniwersum. Jeżeli żeli rozgrywka dorówna choćby kultowemu już XCOM 2, nie powinniśmy się o nic martwić. Science-fiction i taktyczne strategia łączą się zaskakująco dobrze, a jeżeli dodamy do tego czyhające na nas w ciemności Ksenomorfy… z pewnością nie powinniśmy martwić się o klimat.

W Aliens: Dark Descent dowodzisz drużyną twardych Colonial Marines, której zadaniem jest powstrzymać przerażający atak ksenomorfów na księżycu Lethe. Dowódź żołnierzami w czasie rzeczywistym podczas walk z legendarnymi ksenomorfami, pracownikami chciwej Weyland-Yutani Corporation i mnóstwem przerażających istot dotychczas nieznanych we franczyzie Obcy.

– głosi opis gry na Steam

Premiera nowej gry od Tindalos Interactive zaplanowana została 20 czerwca 2023 roku, czyli… jutro.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie