Zwiastun z rozgrywką z A Plague Tale: Requiem zapowiada piękne widoki i mnóstwo szczurów

A Plague Tale: Requiem - wymagania sprzętowe na PC rozjuszyły graczy
PC PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S

A Plague Tale: Requiem pokazano w trakcie The Game Awards 2021. Ponownie przyjdzie nam próbować przetrwać w świecie zdominowanym przez szczury.

Pierwsza część była dość sporym zaskoczeniem, dlatego nie możemy doczekać się kontynuacji.

A Plague Tale: Requiem w trakcie The Game Awards 2021

Druga część bardzo dobrze przyjętej gry od Asobo Studio zaznaczyła swoją obecność w trakcie minionego TGA 2021. Choć o grze wiedzieliśmy już wcześniej, dostaliśmy wtedy jedynie krótki cinematic teaser, bez żadnych konkretów.

Teraz to się zmieniło. Najnowsza pozycja z katalogu wydawniczego Focus Home Interactive dostała konkretny zwiastun z fragmentami rozgrywki. I, muszę przyznać, zapowiada się do doprawdy interesująco.

Na materiale widzimy dwójkę głównych protagonistów z poprzedniej części – rodzeństwo Amicii i Hugo. Tym razem jednak, zamiast przez całą grę uciekać od szczurzej plagi, wyruszają na odkrywanie nowych lądów. Parokrotnie możemy przekonać się, że widoki w tej grze mogą naprawdę imponować.

Amicia dostała więcej sztuczek do arsenału. W „jedynce” nie było walki jako takiej, więc w „dwójce” raczej za bardzo się to nie zmieni. Tym razem jednak będziemy mogli posiłkować się kuszą, choć nie liczyłbym na dynamiczne wymiany ognia. Do tego ponownie w centrum całej historii będzie relacje między bratem a siostrą, która zapewne znów wyruszy mu na ratunek.

Gra zadebiutuje „gdzieś w 2022 roku” na PC, XSX i XSS oraz PS5 i Nintendo Switch w wersji „pochmurnej”. W dniu premiery pojawi się w Xbox Game Pass.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie