Dwie nowe gry z Obcym ponoć w produkcji. Tytuł inspirowany Dead Space i Alien: Isolation 2

Alien: Isolation 2 i horror inspirowany Dead Space ponoć w produkcji
Newsy PC PS5 Xbox Series

Tak dobrych wieści fani marki Obcy nie mieli od dawna. W produkcji znajdują się ponoć dwa nowe horrory AAA z Ksenomorfem. W tym Alien: Isolation 2!

Trochę może niepotrzebnie zacząłem marzyć, aby nowe plotki okazały się prawdziwe, ale chyba nie ma się czemu dziwić. W końcu wyobrażacie sobie grę w uniwersum Obcego w klimacie Dead Space? Albo kontynuację jednego z najlepszych horrorów w historii, czyli Alien: Isolation? Chyba nigdy nie liczyłem na to, że “dwójka” faktycznie może powstać.

Alien: Isolation 2 i nie tylko

Oczywiście nie powtarzajcie mojego błędu i nie nakręcajcie się za bardzo. Nowe przecieki poznaliśmy za sprawą nieodżałowanego Toma Hendersona z Insider-Gaming, który sam zaznacza, że nie udało mu się ich potwierdzić, więc prosi o zdrową dawkę sceptycyzmu. Z redaktorem skontaktowali się anonimowi pracownicy, którzy pokazali mu wewnętrzne dokumenty na temat nowych gier i pierwsze szkice koncepcyjne. Henderson nie wie jednak, kto może odpowiadać za produkcje ani w jakim stopniu plotki są prawdziwe.

No dobra, klasyczne “lepiej trzymać dystans” mamy za sobą, więc można przejść do głównego dania. To jest bardzo pocieszające. Oto bowiem ma powstawać zupełnie nowa gra osadzona w uniwersum Obcego, która ma być wysokobudżetowym horrorem. Tytuł jest rzekomo inspirowany serią Resident Evil oraz Dead Space. Gra ma ukazać się na obecną generację konsol i powstaje jako projekt “Marathon”. Jakby tego było mało, tajemniczy deweloperzy (no bo nie wiadomo, kto ma nad nią pracować) celują w święta 2023 roku jako datę premiery.

Kolejnym rzekomym projektem jest Alien: Isolation 2, które obecnie niekoniecznie jest nawet rozwijane, co twórcy starają się przepchnąć projekt dalej. Ponoć za tę grę odpowiadać mają twórcy poprzedniej części, czyli Creative Assembly. Obecnie pracują oni nad Hyenas, ale tworzą również dwa niezapowiedziane projekty. SEGA była ponoć zadowolona z wyników pierwszej części, ale twórcy byli za bardzo zajęci m.in. serią Total War. Obecnie Creative Assembly nie odpowiedziało na te plotki.

Warto dodać, że powstaje również top-down shooter Alien: Dark Descent oraz horror AAA Aliens. Czy ten drugi projekt może być wspomnianym wyżej “Marathonem”? Tego nie wiemy, ale wcale bym się nie zdziwił.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie