Tęsknicie za Alien Isolation? Obcy ma dostać nowy horror dla pojedynczego gracza

Aliens to duchowy następca Alien Isolation. Nadchodzi horror singleplayer
Newsy PC PS5 Xbox Series

Okazuje się, że „singlowy” Obcy jeszcze nie umarł. Studio Survios zapowiada Aliens, nowy horror przeznaczony dla pojedynczego gracza.

Niedawno zapowiedziano Aliens: Dark Descent, które mogło rozczarować wielu fanów marki. Wielu z nich naturalnie wyczekuje kolejnej gry singleplayer, najlepiej jak najbardziej zbliżonej do prześwietnego Alien Isolation. Genialny horror od Creative Assembly po dziś dzień jest uważany za jedno z najdoskonalszych dzieł grozy w gamingu.

Tyle że Aliens: Dark Descent to top-down shooter do grania w kooperacji. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać, aby przekonać się, że „singlowy” Obcy jeszcze nie umarł. Studio Survios zapowiedziało grę o prostym tytule „Aliens”. Jak czytamy na stronie internetowej projektu, jest to „nastawiony na akcję horror osadzony w ikonicznym uniwersum Obcego”. No w końcu!

Jednakże o samej grze nie wiemy zbyt wiele. Nastawienie na „akcję” może oznaczać, iż nie będzie to gra aż tak bliska Alien Isolation. Pod pewnym względem spodziewam się raczej czegoś zbliżonego do Resident Evil czy Dead Space. Jeżeli jednak twórcy umiejętnie połączą akcję i grozę – może wyjść naprawdę udana pozycja.

Nowa gra Aliens będzie zawierać oryginalną fabułę, osadzoną pomiędzy filmami Alien i Aliens, w której zahartowany w boju weteran ma wendetę przeciwko Xenomorphom.

czytamy na stronie gry

Studio Survios do tej pory specjalizowało się w pozycjach na VR. I choć Aliens również ma działać w wirtualnej rzeczywistości, najpewniej zagramy także i bez headsetu. Tytuł powstaje w końcu na Unreal Engine 5 i ma ukazać się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X i S. Więcej informacji o projekcie dostaniemy już 21 lipca, w trakcie San Diego Comic-Con.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie