Alien: Isolation miało być piekielnie trudne. “Stworzyliśmy zabójcę doskonałego”

Alien: Isolation miało być piekielnie trudne. “Stworzyliśmy zabójcę doskonałego”
Hot! Newsy PC PlanetaTV PS3 PS4 X360 XOne
Alien-IsolationGłówny projektant gry z Obcym w roli głównej przyznał, że Alien: Isolation zapewni nam około 15 godzin trzymającej w napięciu zabawy.
Gary Napper zdradził w wywiadzie dla serwisu PlayStation Access, że ekipa pracująca nad grą szybko doszła do wniosku, iż stworzyła zabójcę, przed którym po prostu nie da się uciec. Dlatego system zachowania Obcego uległ zmianie, byśmy mieli choćby cień szansy w starciu z ksenomorfem. Nie oznacza to jednak, że Alien: Isolation (Obcy: Izolacja) będzie grą prostą. Napper zapewnił, że przez około 15 godzin rozgrywki będziemy czuli na plecach oddech ścigającego nas potwora. Jak będzie postępował Obcy? Jeśli nas wyczuje, postara się zbadać, czy ma do czynienia ze słabszym przeciwnikiem. Kiedy go zgubimy, będzie się miotał ze wściekłości po okolicy, dokładnie ją patrolując. Najgorsze dla nas, że ksenomorf zostanie obdarowany zmysłem uczenia się naszego zachowania. Nie nabierze się zatem kilka razy na ten sam numer. Żeby przeżyć, będziemy więc zmuszeni zmieniać taktykę, a nie powielać sprawdzone metody ucieczki i walki.

Alien: Isolation - zobacz pozostałe newsy związane z grą

Jeśli wspomniałem już o walce, trzeba zaznaczyć, że Obcy: Izolacja nie polega na ciągłym przeładowywaniu broni i polowaniu na tytułowego wroga. Tutaj my jesteśmy zwierzyną łowną, która przemyka, chowa się, a w ostateczności naciska spust - choć głównie po to, by ułatwić sobie ucieczkę, a nie zabić.

Alien: Isolation - Gary Napper opowiada o rozgrywce. Jest również gameplay!

Kiedy zaczniemy się bać odpalając grę Obcy: Izolacja? Data premiery została ustalona na 7 października. Tytuł wyjdzie na PC oraz konsole: Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation 4.
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie