Aktualizacja PS4 właśnie trafiła do graczy. Niektórzy radzą, nie pobieraj [Aktualizacja]

Aktualizacja-PS4
Newsy PS4

Nowa aktualizacja PS4 11.50 jest już dostępna i oprócz poprawy stabilności systemu zajmuje się czymś jeszcze. Tymczasem na licznych forach pojawiają się ostrzeżenia.

[Aktualizacja]

Kilkanaście godzin po wprowadzeniu nowej aktualizacji PlayStation 4 spojrzeliśmy na różne fora dotyczące konsoli. W zasadzie na każdym z nich, które jest poświęcone emulatorom i oprogramowaniu homebrew, pojawiają się ostrzeżenia przed update’m 11.50. Każdy posiadacz konsoli, który zaktualizuje system może się liczyć z zablokowaniem sprzętu, jeśli używa tzw. jailbreaków. Jeśli nie bawisz się w takie rzeczy, możesz oczywiście przyjąć najnowszy soft na pokład PS4.

[Oryginalna wiadomość]

Najnowsza aktualizacja PS4 otrzymała numer 11.50 i pojawiła się do pobrania w dniu 13 marca 2024 roku. Nie jest ona z oczywistych względów tak rozbudowana jak udostępniona również dzisiaj aktualizacja dla PlayStation 5, lecz mimo wszystko cieszy, że Sony nadal dba o last-gena. Swoją drogą dba nawet o PlayStation 3, które o dziwo też otrzymało niedawno nowy soft. Na początku marca posiadacze PS3 pobierali update, który wpływa na działanie czytnika Blu-Ray.

Aktualizacja PS4 11.50 – lista zmian ze strony PlayStation

Dzisiejsza aktualizacja nie jest obszerna i nie nadwyręży naszego łącza internetowego. Dokładna wielkość pliku to 498,7 MB, a więc minutka pobierania. Na oficjalnej stronie Sony podano listę zmian, która na szczęście nie ogranicza się jedynie do poprawy wydajności. Oprócz niej changelog obejmuje jeszcze jeden punkt:

  • Poprawiliśmy wydajność i stabilność oprogramowania systemu.
  • Poprawiliśmy wiadomości i użyteczność niektórych ekranów.

Póki co nie wiemy, co konkretnego kryje się za tymi punktami, lecz jak zawsze pewnikiem jest załatanie ewentualnych dziur w systemie, które mogłyby narazić PlayStation 4 na tzw. “złamanie” i uruchamianie pirackich wersji gier. Pamiętajcie, że każda aktualizacja poprawia bezpieczeństwo działania sprzętu!

Aktualizacja-PS4-11.50
Aktualizacja systemu PS4 z marca została oznaczona numerem 11.50 i waży niemal 500 MB. (źródło: zdjęcie własne)

Jesteśmy ciekawi, czy zauważyliście jakieś zmiany na plus w działaniu PlayStation 4 po wprowadzeniu nowej aktualizacji. Jeśli pojawiły się z kolei niespodziewane błędy, dajcie nam znać w sekcji komentarzy.

Źródło: https://www.playstation.com/pl-pl/support/hardware/ps4/system-software-info/

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie