Nowa aktualizacja PS5 już dostępna. Wiele nowych funkcji i oczekiwanych zmian

PS5 z kolejnym exclusive'em | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Nowa aktualizacja PS5 jest już dostępna! Tym razem gracze mogą pobierać łatkę o numerze 24.02-09.00.00.45-00.00.00.0.1.

O nowej łatce Sony mówiło już w lutym, a do tej pory poznaliśmy już listę ulepszeń. Aktualizacja 24.02-09 jest już dostępna globalnie, więc wszyscy gracze mogą ją pobierać. I lepiej to oczywiście zrobić, bo wprowadza sporo nowości, w tym oczekiwanych zmian i ulepszeń. Przede wszystkim doczekaliśmy się dalszego wspierania DualSense, ale nie tylko.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się dokładna rozpiska zmian. Te dotyczą głośników w kontrolerze DualSense, a także ulepszeń w funkcji udostępniania ekranu. Sporym atutem jest również możliwość dostosowania jasności wskaźnika zasilania konsoli.

Aktualizacja PS5 o numerze 24.02-09 – lista zmian i ulepszeń

  • Ulepszenia głośników kontrolera. Głośniki kontrolera mogą teraz emitować dźwięk o wyższej głośności, co pozwala lepiej słyszeć dźwięki w grze i czat głosowy.
  • Ulepszona redukcja szumów. Jakość wejścia mikrofonowego na tych kontrolerach została poprawiona dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego AI. Szumy w tle związane z naciskaniem przycisków i dźwiękiem w grze są tłumione, co zapewnia lepsze wrażenia z czatu głosowego. Zainstaluj wersję beta oprogramowania systemowego i zaktualizuj oprogramowanie kontrolera, aby cieszyć się lepszą czystością dźwięku czatu głosowego podczas korzystania z mikrofonu kontrolera.
  • Widzowie mogą przesuwać wskaźnik, wysyłać ping lub rysować linię na udostępnionym ekranie, co pozwala im wyróżnić określone obiekty lub obszary, aby dokładniej kierować graczem gospodarza.
  • Widzowie mogą wysyłać reakcje oparte na emoji na ekran gospodarza, aby wizualnie zachęcać i świętować działania w grze.
  • Można teraz dostosować jasność wskaźnika zasilania konsoli PS5. Wybierz kolejno opcje [Ustawienia] > [System] > [Sygnał dźwiękowy i świetlny], a następnie wybierz opcję [Jasność].

Jak więc widać – nie ma może rewolucji, ale to nadal oczekiwane ulepszenia, a nie drobne detale, jak zazwyczaj przy okazji premiery większości aktualizacji oprogramowania PlayStation 5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie