PS4 także dostało aktualizację. Sony dodaje nowe funkcje dla last-gena

Aktualilzacja PS4 dodaje nowe funkcje. Opis łatki 11.00
Newsy PS4

Aktualizacja PS4 o numerze 11.00 zadebiutowała na serwerach Sony. Teraz gracze mogą pobierać łatkę dla last-gena, która dodaje nowe funkcje.

Wczoraj PS5 otrzymało gigantyczną aktualizację systemową, która dodaje mnóstwo nowych funkcji. Gracze mogą teraz cieszyć się Dolby Atmos, nowymi narzędziami społecznościowymi, a nawet możliwością wyciszenia dźwięku startowego konsoli. Szczegółowy opis patcha znajdziecie w tym miejscu. Jednocześnie wydano także mniejszą łatkę dla PS4. Tym razem jednak nie jest aż tak bogato, co nie znaczy, że nie ma nic.

Sony zafundowało użytkownikom last-gena parę ciekawych nowości. Chyba największą jest możliwość logowania się do PS4 bez hasła, za pomocą aplikacji PlayStation na urządzenia mobilne. Nie jest to wielka zmiana, ale zawsze mile widziana.

Aktualizacja PS4 11.00 – opis nowego firmware’u konsoli:

  • Możesz się teraz logować do PS4 bez hasła, dzięki PS App. Po prostu zeskanuj kod QR na swoim urządzeniu mobilnym, tak jak działa to na PS5.
  • Możesz od teraz śledzić reakcje emoji w wiadomościach od innych graczy.
  • Usprawniliśmy komunikaty i funkcjonalność niektórych ekranów.

Brzmi nieźle, ale istnieje szansa, że to nie wszystko. W przeszłości wielokrotnie gracze odkrywali inne nowe funkcje, o których Sony głośno nie mówiło. Last-geny są coraz bliżej oficjalnej śmierci, ale nowe łatki z pewnością będą wychodziły, być może nawet przez lata.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie