Nowe aktualizacje do Age of Empires IV bez tajemnic. Zimowy patch już za rogiem

Nowe aktualizacje do Age of Empires IV bez tajemnic. Zimowy patch już za rogiem
PC

Twórcy Age of Empires IV podzielili się infografiką przedstawiającą zmierzające do gry nowości. Kolejny, zimowy patch, trafi do graczy już niedługo.

Gry takie jak AoE potrzebują wielu konsekwentnie i skrupulatnie przemyślanych mechanik, aby sprawiać frajdę. Dlatego też twórcy nie przestają wspierać pozycji.

Age of Empires IV z kolejnymi aktualizacjami

Relic Entertainment nie ustaje w wysiłkach, aby jak najlepiej ulepszyć, poprawić i uatrakcyjnić swoją ostatnio wydaną pozycję. Jak dowiadujemy się m.in. z naszej recenzji, nowa część popularnej serii gier strategicznych nie jest może idealna, ale i tak sprawia sporo frajdy.

Twórcy przedstawili oficjalną infografikę wyjaśniającą nam zawartość, jaka trafi do gry w kolejnych patchach. Tych będzie całkiem sporo. Gra dostanie kolejną łatkę na zimę tego roku, później na wiosnę 2022. Do tego rozpoczęcie sezonów i „jeszcze więcej zawartości”, której na razie twórcy nie zdradzają.

Źródło: Xbox

Najbliższy patch pojawi się, jak sama nazwa wskazuje, zimą. Jego głównym zadaniem będzie naprawa wielu niezbalansowanych elementów. Oprócz klasycznych poprawek bugów deweloperzy skupili się na znerfieniu statku „French Hulk”, czyli obrzydliwie wręcz potężnej jednostki morskiej. Do tego poprawiono koszt niektórych jednostek oraz skuteczność włóczników w starciu z kawalerią.

Do tego wszystkiego dostaniemy możliwość podglądu naszych statystyk oraz możliwość podglądu mapy po meczu. Poprawiona zostanie także minimapa, która na razie nie spełnia praktycznie żadnej wartościowej funkcji. Ikonka ma teraz wyświetlać wszelkie informacje pod względem ich przydatności i ważności dla gracza.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie