Nagła premiera w Xbox Game Pass to kolejna odsłona kultowej serii

Xbox Game Pass - oto pierwsza gra w kwietniu | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Xbox Series XOne

Niespodzianka! W Xbox Game Pass nagle pojawiła się nowa gra, będąca konsolowym portem kultowej serii strategii z PC. Zdecydowanie warto zagrać.

Microsoft skorzystał z okazji trwającego Gamescom 2023 i zrobił “shadowdropa” nowej gry w Xbox Game Pass. Mowa o kolejnej części cenionej serii gier strategicznych, czyli Age of Empires IV. Tak – wiem, że tytuł ten był tytułem premierowym w XGP od swojej premiery na PC w 2021 roku. Wkrótce później Microsoft potwierdził jednak, że i konsolowcy dostaną swoją wersję. Ta w końcu zadebiutowała i to bez wcześniejszego ogłoszenia premiery.

Nagła premiera w Xbox Game Pass

Age of Empires IV na konsole to nie tylko port cenionej gry (na OpenCritic posiadającej aż 83% średniej). To także wersja, która jest bogatsza względem tej z PC o parę nowych funkcji i możliwości. Gracze dostali nowe imperia/frakcje do kontroli, a także sporo nowych osiągnięć, mapy, biomy i parę innych ulepszeń. Tylko pytanie brzmi, czy da się w to grać na padzie?

Relic musiał mocno się postarać, bo tytuł dostał bardzo obszerny samouczek dla nowych graczy, którzy po raz pierwszy będą korzystać z kontrolera do Xboksa, aby ograć ten strategiczny tytuł. Co ciekawe, poprzednie generacji konsol Microsoftu wspierają urządzenia peryferyjne z PC. W tym jednak przypadku nie wiemy, czy da się grać w Age of Empires IV na Xbox za pomocą myszki i klawiatury.

Wygląda nieźle, a jeżeli sterowanie faktycznie “działa”, to można mówić o dużym sukcesie. Age of Empires IV: Anniversary Edition na Xbox dostępne jest już teraz i każdy posiadacz Xbox Game Pass ogra tytuł bez dodatkowych płatności. Warto jednak przygotować sobie sporo wolnego czasu. Fani RTS-ów z pewnością wiedzą, jak uzależnić potrafi ten tytuł. Reszta lepiej niech się na to przygotuje.

Niedawno gracze XGP otrzymali również grową wersję kultowego horroru, a na horyzoncie widać więcej premier, w tym wielce oczekiwane Starfield.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie