A Plague Tale: Innocence już w złocie. Premiera niezagrożona

Asobo Studio oraz Focus Home Interactive mają świetne wieści dla osób, które zakochały się w klimacie – o co naprawdę nietrudno – gry A Plague Tale: Innocence.

Choć A Plague Tale: Innocence nie jest szumnie reklamowane, może okazać się prawdziwą perełką, na co niezmiernie liczymy. Właśnie dowiedzieliśmy się, że tytuł uzyskał złoty status (dzięki DulaShockers), co jest jednoznaczne z tym, że prace nad głównym kodem zostały ukończone i powędruje on do tłoczni, gdzie zostanie wypalony na płytkach. Przypominamy, że data premiery A Plague Tale: Innocence została wyznaczona na przyszły miesiąc. Gra zawita 14 maja na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Kto już teraz uważa A Plague Tale: Innocence za pewniak, może składać pre-order:

A Plague Tale: Innocence to gra przesiąknięta brutalnością i mrokiem. Odpalając tytuł poznamy historię rodzeństwa osieroconego przez Inkwizycję w alternatywnej wersji XIV-wiecznej Francji. Tytuł nie zamierza jednak odwzorowywać mrocznych czasów w sposób realistyczny, ponieważ spotkamy się tutaj z elementami nadprzyrodzonymi.

Rodzeństwo – Amicia oraz jej młodszy pięcioletni brat Hugo – będą musieli nie tylko przeżyć w świecie opanowanym przez czarną śmierć. Ich głównym celem będzie odnalezienie matki. Zapowiada się ekscytująca przygoda. Oby deweloperzy stanęli na wysokości zadania i dali nam mocny kawałek fabuły!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.