Szukasz nowego zestawu do grania? Sprawdź nowości od MSI

Jeśli Wasz dotychczasowy osprzęt do gier już nieco się podniszczył bądź zestarzał, albo jeśli po prostu Wam się znudził i szukacie czegoś nowego, warto rozważyć zakup kilku urządzeń z jednej serii, bądź przynajmniej jednej marki. Dlaczego? O tym w tekście poniżej, w którym sprawdzamy też, co na dzień dzisiejszy do zaoferowania ma firma MSI.

Wybór zestawu od jednego producenta, nie tylko ułatwi obsługę (np. dzięki jednemu odczepianemu kablowi, który podłączymy zarówno do klawiatury jak i pada), ale i nada pokojowi gracza konkretnego charakteru. Zwłaszcza dla estetów najgorsze co może pojawić się na biurku to mysz, klawiatura, headset, podkładka i pad – każde z innej parafii. Jeśli więc rozglądasz się za czymś nowym, bądź po raz pierwszy kompletujesz gamingowy sprzęt z prawdziwego zdarzenia – na przeciw wychodzi chociażby seria urządzeń dla gracza od MSI. Zestaw składający się z myszy, klawiatury, pada, headsetu i nieodłącznej myszy podkładki, to absolutne minimum, by codzienna gra była jeszcze przyjemniejsza. Poniższy sprzęt cechuje się najbardziej pożądanymi przez graczy podzespołami (przełączniki Cherry MX RED, sensor PMW 3330), dzięki którym nie będziemy musieli martwić się, że urządzenia będą za chwilę do wyrzucenia, a nasze pieniądze pójdą na marne. Zacznijmy przegląd od podstawowego narzędzia każdego gracza, jakim jest mysz.

Mysz MSI Clutch GM60

Mysz MSI GM60 – nowoczesny kształt dla prawo- i leworęcznych.

MSI GM60 ma wszystko to, czego potrzebuje gracz z prawdziwego zdarzenia: 5 profili z programowalnymi przyciskami przypisywanymi w oprogramowaniu MSI Gaming Center, podświetlenie LED oraz konkretny sensor, jakim jest PMW3330. Prócz tego, gryzoń zaskoczy nas zakresem DPI o wartościach od 1 do 10 800. Wspomniane oświetlenie LED także jest programowalne, a co więcej można zharmonizować je z innym sprzętem LED od MSI, jak na przykład z klawiaturą, dzięki technologii Mystic Light. Podobnie jak w przypadku sensora, MSI zadbało także o dobre przełączniki: znajdziemy tu Omrony, wystarczające na 50 milionów kliknięć. Prócz tego, że gryzoń jest idealnie symetryczny (dodatkowe klawisze po obu stronach myszy), do zestawu dołączono także drugą, wymienną pokrywę górną oraz szersze uchwyty boczne (przedstawione na zdjęciach). Dzięki zastosowaniu dwóch rozmiarów, możemy być pewni, że mysz będzie dobrze leżeć zarówno w mniejszej jak i w większej dłoni. Wszystkie te wymienne elementy montowane są na magnesach, dlatego też montaż trwa kilka sekund. Dla pełnej harmonii można także zaopatrzyć się w sporą, ultragładką podkładkę MSI Gaming Shield, dzięki której w pełni wykorzystamy moc i prędkość gryzonia.

W zestawie:

 • 2-metrowy odczepiany kabel w oplocie
 • dodatkowy zestaw bocznych uchwytów i górnej pokrywy
 • skrócona instrukcja obsługi

Czym się wyróżnia:

 • możliwość dostosowania wielkości chwytu dzięki dodatkowym, wymiennym elementom
 • dla lewo- i praworęcznych

Cena: od 399 zł

Klawiatura MSI Vigor GK70

Klawiatura MSI Vigor GK70 – turniejowe wymiary, które docenimy także w domu.

MSI Vigor GK70 to nie tylko najlepsze przełączniki dedykowane graczom (Cherry MX RED), ale także kompaktowość, lekkość i to, co kochamy najbardziej: ogromne możliwości w programowaniu podświetlenia. GK70 umożliwi dostosowanie koloru każdego kapsla, a aby tego dokonać wystarczy kilka kliknięć we wspomnianym już programie MSI Gaming Center. Jeśli nie mamy czasu bądź ochoty, Vigor podsunie nam gotowe wersje podświetleń, celowane w gry FPS czy MMORPG. Znajdziemy też preinstalowane ustawienie pod grę DOTA. Podobnie jak w przypadku myszy GM60, znajdziemy tu oświetlenie Mystic Light, pozwalające na ujednolicenie iluminacji względem innych peryferiów. Bardzo ciekawą opcją klawiatury są dedykowanie kontroli sprzętu klawisze. Prawa skrajna sekcja, tuż nad strzałkami kierunkowymi pozwoli na zastosowanie jednego z trzech trybów wydajności płyty głównej oraz GPU, bez konieczności grzebania w dodatkowym oprogramowaniu. Do klawiatury dorzucono dodatkowe, antypoślizgowe keykapy, w tym zestaw czterech z luksusową metalową osłonką. Są one srebrne, a od dołu zbudowane z przezroczystego materiału, dzięki czemu podmieniając je z WSADem, uzyskamy łatwiejszy wizualnie dostęp do tych najważniejszych klawiszy. Nie wspominając już o tym, że dodatkowe osłonki klawiszy mają powierzchnię o podwójnie nanoszonej gumowej fakturze, zapobiegającej ślizganiu się palców w trakcie energicznej gry. Producent dorzucił też ukryte pod klawiszami pierwszego wiersza klawisze multimedialne, które wielu z nas doceni. GK70 chwali się pełnym Anti-Ghostingiem. W standardzie znajdziemy 6-Key Rollover, który zamienia się w N-Key Rollover wraz z uruchomieniem trybu gry (czyli wcisnąwszy klawisz funkcyjny z logiem smoka wraz z klawiszem Windows). Spód urządzenia zaoferuje dodatkowo prowadnice, by łatwiej zarządzać położeniem kabla.

W zestawie:

 • klawiatura
 • 1,8-metrowy odczepiany kabel w oplocie
 • skrócona instrukcja obsługi
 • dodatkowe keykapy (14 sztuk + shift + spacja)
 • klucz do wyciągania klawiszy

Czym się wyróżnia:

 • przełączniki Cherry MX RED
 • sterowanie z poziomu klawiatury płytą główną oraz kartą graficzną marki MSI

Cena: od 650 zł

Gamepad MSI Force GC20

Gamepad MSI Force GC20 – subiektywnie muszę przyznać, że bardzo przypadł mi do gustu.

Jeśli dotąd podczas gry na PC korzystaliście z oryginalnego pada od Xboksa 360, to chwytając za MSI Force GC20 nie zauważycie różnicy. I jest to ogromny plus. Nie bójmy się jednak powiedzieć, że GC20 ma kilka elementów, których w Xboksowym kontrolerze zabrakło. Są to chociażby funkcjonalne gumowe żłobienia po obu stronach pada, poprawiająca stabilność chwytu, a także wymienialna nasadka na D-pada, pozwalająca na łatwiejsze korzystanie z jego ośmiu kierunków. Także bumpery i spusty otrzymały bardziej chropowatą niż w Xboksowym kontrolerze powierzchnię. W gamepadzie MSI Force GC20 nie zabraknie standardowej funkcji wibracji, bowiem zostały w niego wbudowane dwa silniczki. Z pewnością przydadzą się także diody informujące o aktualnie ustawionym module, a tych jest cztery: moduł domyślny, analog, digital oraz moduł dedykowany grze przy użyciu telefonu z systemem Android. Jeśli ktoś nie miał jeszcze szansy grania na telefonie przy użyciu takiego pada, ten nie wie co traci. Aby bawić się na Androidzie, wystarczy podczepić gamepada 30-centymetrowym, dołączanym do zestawu kablem OTG, bezpośrednio pod gniazdo ładowania telefonu.

W zestawie:

 • gamepad
 • dodatkowa (zamienna) nasadka na D-pada
 • 2-metrowy odczepiany przewód
 • 30-centymetrowy odczepiany kabel OTG do podłączenia telefonu

Czym się wyróżnia:

 • nasadka zmieniający 4-kierunkowy D-pad w 8-kierunkowy
 • możliwość zabawy na Androidzie

Cena: od 116 zł

Headset MSI Immerse GH60

Headset MSI Immerse GH60 – niewiele modeli w tym przedziale cenowym pozwoli na przedstawione powyżej składanie.

Wybór idealnego headsetu nie jest łatwy. Powinien być on nie tylko wykonany z dobrej jakości materiałów, ale także zachwycać lekkością oraz dźwiękiem. Immerse GH60 chwalą się konstrukcją ze stali nierdzewnej i są przy tym naprawdę lekkie. Zastosowano w nich 50-milimetrowe głośniki z technologią Hi-Res Audio o impedancji na poziomie 32 Omów. Także pasmo przenoszenia prezentuje nieco więcej, niż można by oczekiwać w tym przedziale cenowym. GH60 oferują bowiem zakres od 20Hz do aż 40kHz. Do zestawu dorzucane są także zapasowe poduchy i elegancki pokrowiec naprawdę dobrej jakości, który przyda się w transporcie urządzenia. Na wytrzymałym kablu umieszczono pilot zdalnego sterowania z klipsem, z którego zawiadywać będziemy głośnością oraz włączać i wyłączać mikrofon. Headset cechuje się wyjątkowo dobrym wygłuszeniem – wspaniale przylega do uszu nie pozostawiając wokół nich nieosłoniętego obszaru, nada się przy tym zarówno do najmniejszych jak i sporych głów. Wygodnym rozwiązaniem było także zaprojektowanie mechanizmu wsuwania w muszlę mikrofonu. Dzięki temu nie będzie nam on przeszkadzał, gdy akurat z niego nie korzystamy.

W zestawie:

 • headset
 • dodatkowa para poduch
 • rozgałęźnik dla wtyków 3,5 mm jack (na mikrofon i słuchawki)
 • elegancki pokrowiec na słuchawki
 • skrócona instrukcja obsługi

Czym się wyróżnia:

 • doskonałe przyleganie przekładające się na wygłuszenie
 • mikrofon, który można schować w muszli

Cena: od 360 zł

Ewelina Stój

Ewelina Stój

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.