Korzystacie z AdBlocka? YouTube celowo spowalnia Wam całą stronę

YouTube spowalnia stronę, gdy wykryje AdBlocka | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Rozrywka Technologie

Niedobre czasy nastały dla posiadaczy AdBlocka. YouTube teraz go wykrywa i czasami blokuje dostęp do serwisu. Czasami jednak celowo spowalnia stronę.

Internauci od niedawna skarżą się na bardzo wolne buforowanie filmów, działanie całej strony YouTube i generalnie wszelkie inne problemy z płynnością i stabilnością. Niektórzy twierdzą nawet, że próba zmiany trybu wyświetlania (jakości bądź wielkości) kończy się wywaleniem całej strony, którą muszą odświeżać i ładować ponownie. Brzmi jak spore problemy z serwerem, ale szybko okazało się, że to wina… samych użytkowników.

A w zasadzie ich „wina” (w cudzysłowie!), bo serwis w ten sposób walczy z blokerami reklam. Jeśli więc korzystacie z AdBlocka, możecie spodziewać się, że YouTube będzie działał Wam wolniej. Doniesienia te sprawdził także serwis 9to5google, który jednoznacznie przyznaje, że coś jest na rzeczy. Bufor faktycznie działa wolniej, a strona może się „wykrzaczać”. Więc nie, nie jest to problem z Waszym internetem lub przeglądarką, a celowe działanie serwisu od Google.

Niektórzy twierdzą nawet, że celowe „psucie” serwisu potrafi wywalić całego Google Chrome. Sytuacja jest więc dość słaba, ale niestety nie ma na nią lekarstwa prócz wyłącznie AdBlocka. To już kolejny pomysł firmy, która najpierw blokowała dostęp użytkownikom z blokerami, aby następnie podnieść ceny za pozbawiony reklam plan YouTube Premium, finalnie i tak w pewien sposób wyświetlając reklamy, nawet dla płacących.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie