YouTube zablokuje Ci konto, jeżeli używasz adblocka. Serwis walczy także w Polsce

YouTube zabija AdBlocki w najgorszy możliwy sposób | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Technologie

YouTube nie chce, aby użytkownicy korzystali z adblocka. Dostają oni nowe powiadomienia, a sytuacja staje się poważna także nad Wisłą.

YouTube bez adblocka to coś, czego wielu internautów nie jest w stanie sobie wyobrazić. Ba, sam pamiętam, jak kupiłem telewizor obsługujący tę aplikację i okazało się, że wszystko jest tam tak najeżone reklamami, że w połowie zapomniałem w ogóle, co oglądam. Ja to doskonale rozumiem – trzeba zarabiać i się utrzymywać. Nic nadzwyczajnego, ale użytkownicy PeCetów od dawna ochoczo blokują te reklamy za pomocą adblocków. Serwis jest przeciwko temu i coraz mocniej walczy z blokerami reklam.

W serwisie Reddit w ostatnim czasie zaczęło pojawiać się coraz więcej screenów pokazujących, jaką nową informację otrzymują internauci. Ci po włączeniu filmu na platformie widzą, że po obejrzeniu konkretnej liczby materiałów, ta funkcja zostanie im zablokowana. Inni dostają powiadomienie, zgodnie z którym “blokady reklam nie są dozwolone” w serwisie.

Tym samym platforma zachęca do wykupowania YouTube Premium. Usługa ta przez pierwszy miesiąc jest za darmo, ale za kolejne trzeba płacić po 23,99 zł. Dość sporo, jak na możliwość oglądania filmów bez reklam.

Problem w tym, że sygnały o izolowaniu posiadaczy adblocka pojawiają się od dłuższego czasu. Firma od dawna sugeruje kupowanie planu Premium. Sytuacja nie jest dobra także w Polsce. U nas również internauci donoszą o komunikatach, wedle których nie będą mogli oglądać filmów, jeżeli nadal chcą korzystać z blokera reklam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie