Darmowa konkurencja Call of Duty od Ubisoftu już dostępna do pobierania. Debiut niebawem

XDefiant już do pobrania. Darmowa konkurencja Call of Duty | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gra za darmo w formie nowego tytułu free-to-play to efekt dalszych starań Ubisoftu na wydanie swej hitowej gry-usługi. Czy XDefiant da radę?

O XDefiant mówiono już wiele i choć wczesne opinie testerów były w większości pozytywne, gra miewała swoje problemy, głównie związane z debiutem. Ubisoft od dawna walczy o zgarnięcie dla siebie choć troszkę społeczności fanów gier free-to-play.

XDefiant – data premiery, wstępne pobieranie, wymagania sprzętowe na PC

Przyznam, że zmowa milczenia na temat rychłej premiery jednej z najbardziej ambitnych gier free-to-play Ubisoftu jest trochę niepokojąca. Francuska korporacja od lat stara się stworzyć własną grę-usługę, ale nie idzie im to najlepiej. Darmowe pozycje w stylu Hyper Scape zginęły tak szybko, jak się narodził, a płatne gry jak Skull & Bones to… to już w ogóle lepiej nie mówić.

Dlatego XDefiant tak intryguje. Mimo idiotycznego tytułu, firma ma ambicje, skoro opinie testerów sprzed co najmniej roku kreowały całkiem wciągającą, satysfakcjonującą pod względem gunplay’u grę FPP. Będzie to wieloosobowa strzelanka stworzona niejako na modłę Call of Duty. W sieci pojawił się premierowy zwiastun. Zapoznacie się z nim poniżej.

Różne światy z gier Ubisoft zderzają się w bezpłatnej strzelance z perspektywy pierwszej osoby toczącej się na zamkniętych mapach. Walcz o zwycięstwo w szybkich meczach sieciowych! Dołącz do stale ewoluującej rozgrywki, która zmienia się dzięki regularnym aktualizacjom wprowadzającym nowe grywalne frakcje oraz coraz większej kolekcji map, uzbrojenia i trybów gry. Graj ze znajomymi na różnych platformach dzięki rozgrywce międzyplatformowej.

– zapowiada Ubisoft

Poniżej prezentujemy oficjalnie wymagania sprzętowe gry. Wygląda na to, że tytuł powinien bez problemu odpalić nawet na starszym sprzęcie. O ile tylko optymalizacja stoi na zadowalającym poziomie, rzecz jasna.

Ponadto XDefiant możecie pobierać już teraz. Zrobicie to w tym miejscu, na wybraną przez Was platformę sprzętową. Gra stanie się dostępna na PC, Xbox Series X/S oraz PS5 już 21 maja o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Źródło: Ubisoft

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie