PlayStation i Xbox nie chcą sprzedawać nowej gry Ubisoftu. Poczekamy jeszcze dłużej

XDefiant od Ubisoftu. PlayStation i Xbox nie chcą sprzedawać gry
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

PlayStation i Xbox nie dały certyfikatu nowej strzelance od Ubisoftu. Oznacza to, że na całkiem obiecujące XDefiant zaczekamy dłużej.

Wygląda na to, że XDefiant ma tyle bugów lub problemów, że jeszcze przed premierą gra została zablokowana przez PlayStation i Xbox. Obydwie korporacje nie dały jej certyfikatu, co oznacza, że tytuł nie został dopuszczony do sprzedaży. Nie brzmi to zbyt pozytywnie, ale jeżeli twórcom uda się naprawić wszystko, być może dostaniemy nowy sieciowy hit?

Ubisoft nie ma po drodze z hitami online, a niemal każda ich poprzednia próba (np. nieszczęsne HyperScape) kończyła się fiaskiem. Teraz deweloperzy starają się, jak mogą, aby zyskać tytuł, który będzie wspierany przez lata, przyciągnie do siebie graczy i nie będzie nazywał się For Honor. XDefiant zapowiada się co najmniej intrygująco, a raporty różnych dziennikarzy czy YouTuberów z wczesnych testów brzmią zaskakująco dobrze. Tyle że w tym stanie gry nie dostaniemy.

Ubisoft na razie nie wyda XDefiant

Wszystko przez to, że Ubisoft nie spełnił wymagań stawianych przez PlayStation i Xbox. Obydwie firmy zablokowały więc sprzedaż gry na swoich platformach (za blog Ubi).

Pod koniec lipca rozpoczęliśmy ten proces, a w połowie sierpnia otrzymaliśmy pierwsze wyniki, które okazały się niezaliczone. Zdaliśmy sobie wtedy sprawę, że mamy więcej pracy związanej ze zgodnością, niż się spodziewaliśmy. Gdyby wynik był pozytywny, bylibyśmy w stanie wysłać produkt pod koniec sierpnia, ale tak się nie stało, więc spędziliśmy ostatnie 3-4 tygodnie naprawiając te problemy i przygotowując się do kolejnego zgłoszenia. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań CM i mamy nadzieję, że za niecałe 2 tygodnie złożymy wniosek do firm. Jeśli proces ten przebiegnie pomyślnie, to możemy spodziewać się premiery od połowy do końca września.

– czytamy w komunikacie firmy

Twórcy wyjaśniają, że gra nie otrzymała certyfikatów przez “błędy zgodności i funkcjonalności”, które trzeba wyeliminować przed premierą. Część z nich może oznaczać m.in. niezgodność z aplikacjami systemowymi, np. listą znajomych czy osiągnięciami. Inne najpewniej dotyczą samej gry. Na ten moment nie ma daty premiery, bo wszystko zależy od wyników certyfikacji korporacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie