Nowy Xbox zachwyci fanów pojemności i czerni. Znamy datę premiery i cenę

Xbox kończy z konsolami? Są nowe informacje | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Xbox Series

Microsoft oficjalnie potwierdził, że Xbox Series S Carbon Black 1TB istnieje. Poznaliśmy przy okazji datę premiery i spodziewaną cenę sprzętu.

Fani klasyki, elegancji i pojemności mogą liczyć na Xbox Series S Carbon Black, czyli nową wersję hitowej konsoli. Dla wielu była to jedynie kwestia czasu, a dla innych może i całkiem niezła niespodzianka. Z pewnością jednak ta edycja zadowoli graczy, którzy lubią mieć po prostu zainstalowaną jak największą liczbę gier. Wiecie, czasami ciężko wybrać, w co warto zagrać następnym razem.

Xbox Series S Carbon Black 1TB oficjalnie

Oczywiście chodzi tu o Series S, czyli ten “mniejszy” sprzęt Microsoftu. Konsola stała się jednak sporym hitem z uwagi na stosunkowo niewielką cenę. Dla wielu to sprzęt idealny do ogrywania tytułów z Xbox Game Pass. Jak wiadomo – w tym roku oferta subskrypcji rozwinie się znacząco i to o wielkie hiciory jak Starfield. Jeżeli więc ostatnia konferencja Was przekonała, już niedługo będziecie mogli kupić Series S z większym dyskiem oraz w przepięknym czarnym kolorze.

Odważny kolor Carbon Black to to samo eleganckie, nowoczesne matowe wykończenie, co Xbox Series X i kontroler bezprzewodowy Xbox. Ta konsola oferuje tę samą szybkość i wydajność nowej generacji, co nasza seria S 512 GB, teraz z dwukrotnie większą pamięcią masową, dzięki czemu możesz pobrać jeszcze więcej swoich ulubionych gier na konsolę, gdzie będą gotowe do gry, gdy będziesz gotowy. Co więcej, będziesz mógł w pełni wykorzystać każdą minutę gry dzięki funkcjom takim jak szybkie wznawianie, błyskawiczne czasy ładowania i rozgrywka do 120 FPS – wszystko to dzięki architekturze Xbox Velocity.

– czytamy we wpisie na blogu Xbox Wire

Nie spodziewajcie się jednak szczególnej rewolucji. Jedyne zmiany dotyczą pojemności oraz designu urządzenia; w środku to ta sama konsola, co wcześniej. Poinformowano, że urządzenie zadebiutuje 1 września 2023 roku w cenie 349,99 USD, czyli o około 50 USD więcej od standardowego modelu 512GB o 50 dolarów. W Polsce za urządzenie zapłacimy 1 649 zł.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie