Xbox zyskuje na popularności w Japonii. Series S sprzedał się lepiej niż PS5

Xbox Series S przegonił PS5
Newsy PS5 Xbox Series

Dane sprzedażowe wskazują, że Xbox Series S przegonił PlayStation pod kątem liczby sprzedanych konsol. Niestety – jak na razie tylko w Japonii.

Japoński portal Famitsu (a za nim Video Games Chronicle) poinformował, że w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od 8 lat konsola od Microsoftu sprzedała się lepiej niż model od Sony. Co ciekawe, nowym zwycięzcą nie jest Xbox Series X. Doskonały wynik zaliczył bowiem model nowej generacji, ale pozbawiony fizycznego napędu płyt. 6120 sztuk – w takiej właśnie liczbie sprzedały się konsole Xbox Series S. Z kolei PS5 – łącznie w wersji z napędem i digital – sprzedano w liczbie zaledwie” 2693 sztuk.

Ciekawić może jedynie większa popularność modelu bez napędu. Xbox Series S jest czasem pogardliwie nazywany „maszynką do Game Passa”, choć użytkownicy z reguły chwalą sobie jego działanie. Nie da się jednak ukryć, że wersja jest mniej popularna niż Series X – choć w zeszłotygodniowym zestawieniu wariant z napędem zdecydowanie musiał ustąpić. XSX sprzedał się w liczbie 3508 sztuk.

Można się spodziewać, że sytuacja wynika z niewystarczającej dostępności konsol Sony. Spółka próbuje sobie z tym radzić, wprowadzając na rynek nowy model wyposażony w inny procesor. Wariant nie będzie działał szybciej niż dotychczas wyprodukowane PS5; za użyciem nowego podzespołu przemawia jedynie szybsze tempo jego produkcji. W efekcie dostępność konsol może ulec znaczącej poprawie już w niedługiej przyszłości.

Modele od Microsoftu na co dzień nie cieszą się w Japonii zbyt dużą popularnością. Gamerzy w tym kraju zdecydowanie wolą rodzime konsole od Sony oraz Nintendo. Jak zauważono, Xbox sprzedał się lepiej niż PlayStation po raz pierwszy od 8 lat. W 2014 roku na japoński rynek trafił Xbox One i to on właśnie cieszył się wówczas większą popularnością niż konkurencja.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie