Nowy model PS5 zarejestrowany w Japonii

PlayStation z oficjalnym wynikiem sprzedaży PS5. Zyski znacząco spadły
Newsy PS5

Sony zarejestrowało w Japonii nowy model PlayStation 5. Działanie ma na celu poprawę dostępności konsol na rynku.

CFI-1200, bo takim numerem oznaczono odświeżoną konsolę, wyróżnia się zastosowaniem nowego procesora technologicznego TMSC. Do tej pory stosowano tu 7nm+ SoC, w nowej wersji będzie to natomiast 6nm. Obie technologie pochodzą z tej samej rodziny i nie ma tu znaczących różnic w działaniu; za drugim z procesorów może przemawiać jednak tempo produkcji. Użycie 6nm pozwoli produkować więcej konsol, a to może oczywiście znacząco poprawić dostępność urządzeń w sklepach. Wygląda więc na to, że obietnica złożona przez dyrektora finansowego Sony rzeczywiście ma szansę się spełnić.

To nie jest pierwsza „kosmetyczna” zmiana, jaką spółka wprowadza w swoich urządzeniach. W zeszłym roku otrzymaliśmy już konsole CFI-1100B, w niektórych sklepach sprzedawane pod nazwą B-Chassis. Ta wersja od wydanej 2020 poprzedniczki różniła się wyłącznie zmianą w module chłodzenia oraz… nową śrubką w podstawce. O ile w przypadku modelu B-Chassis użytkownicy przestrzegali pierwotnie przed gorszą jakoby wydajnością PS5, w tym przypadku nie musicie się martwić. Zmiana technologii w żaden sposób nie wpłynie na płynność gier czy działanie samej konsoli.

Nie zostaje nam nic innego, jak tylko trzymać kciuki za Sony – aby faktycznie nowy model PlayStation 5 był nieco lepiej dostępny niż poprzednie rewizje konsoli.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie