Xbox One X zmiażdży nas grafiką? Oglądajcie porównanie

Jak jeden z największych tytułów od Microsoftu prezentuje się na trzech różnych sprzętach?

Xbox One X to najmocniejsza konsola, która pojawi się w tym roku na rynku. Sprzęt zapewni pełne wsparcie dla rozdzielczości 4K i jeśli chcecie przypomnieć sobie jego specyfikację techniczną, przypominamy ją nieco niżej.

Tymczasem zapraszamy Was na kolejne porównanie grafiki przygotowane przez YouTube’ra posługującego się pseudonimem Cycu1. Wziął on na warsztat pokazany podczas targów E3 2017 fragment Gears of War 4 uruchomiony na Xbox One X i zestawił z podobnymi scenami uchwyconymi na PC oraz Xbox One S.

Szczerze mówiąc i nie wdając się w detale, Gearsy wyglądają bardzo dobrze na każdej platformie i pewnie dopiero przyszłe gry, powstające z myślą o Xbox One X, pokażą nam prawdziwą moc tej konsoli.

A Wy już teraz jesteście zdecydowani na nowego Xboksa?

Xbox One X i nowa Forza vs starsza odsłona na słabszej konsoli. Oto różnice

Forza Motorsport 7 doczekała się oficjalnej zapowiedzi i jednocześnie potwierdzono, że data premiera wyścigów została zaplanowana na 3 października tego roku.

Nie minęło dużo czasu i już mamy pierwsze i oczywiście wstępne porównanie grafiki, które zestawia fragmenty rozgrywki z Forza Motorsport 7 uchwyconej na Xbox One X z podobnymi, które zarejestrowano w Forza Motorsport 6 na Xbox One S. Za materiał odpowiada YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1.

Jakie różnice w grafice? Zapraszamy do oglądania!

Co producenci sądzą o Xbox One X?

Nie da się ukryć, że prezentacja Xboksa One X na E3 2017 była największym wydarzeniem targów. W końcu poznaliśmy rzeczywistą nazwę sprzętu, wcześniej zwanego Project Scorpio. Dowiedzieliśmy się też, jak konsola wygląda oraz że kosztować będzie 500 dolarów w momencie debiutu 7 listopada tego roku.

Wszystko pięknie, tylko teraz pozostaje pytanie, czy warto zainwestować w ten sprzęt? Okazuje się, że producenci gier są zadowoleni z tego, jak pracuje się na Xbox One X.

To najbardziej przyjazna producentom konsola z jaką pracowaliśmy. Nie tylko dlatego, że sam sprzęt jest bardzo mocny, a przecież jest. Nie wiem jak oni… to tak jakby komputer PC z wysokiej półki zamknąć w bardzo małym pudełku. Narzędzia i wsparcie jakie mamy w trakcie produkcji gry są najbardziej zaawansowane jakie do tej pory mieliśmy. Sądzę że to dlatego, że Microsoft niekoniecznie odkrywa konsolę na nowo, a po prostu poprawia to co zostało już zrobione i zwiększa wydajność. To jest najlepsza wersja Xboksa – twierdzi Paul Bettner, producent ze studia Playful odpowiedzialnego za nadchodzące Super Lucky’s Tale.

Xbox One X dane techniczne:

Procesor – 8 rdzeni x86 z taktowaniem 2.3GHz
GPU – własne – 40 dostosowanych jednostek obliczeniowych o częstotliwości 1172 MHz
Pamięć – 12 GB GDDR5
Pasmo pamięci – 326 GB/s
Dysk twardy – 1TB 2.5-cali
Napęd optyczny – 4K UHD Blu-ray
Zasilacz: 245 W
Wyjście HDMI: 2160p, 60 Hz, HDR10, HDCP 2.0
Łączność bezprzewodowa: IEEE 802.11ac (5 GHz/2,4 GHz), 2×2 WiFi z WiFi Direct dla sieci domowych

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.