Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Xbox Series S bez wstecznej kompatybilności z Xbox One X

Pojawiają się pierwsze problemy z tańszą wersją Xbox Series. Mniejsza moc oznacza pójście na kompromisy względem funkcji.

Microsoft potwierdził, że jeśli chodzi o wsteczną kompatybilność, to Xbox Series S będzie w stanie uruchomić gry z Xbox 360 i Xbox One, ale bez niektórych usprawnień, które dla przykładu wyświetla Xbox One X. Mowa między innymi o rozdzielczości 4K. Dostępne natomiast będą takie ulepszenia jak lepsze filtrowanie tekstur, szybsze ładowanie (co wynika przede wszystkim z dysku SSD) oraz HDR.

Xbox One X oferuje natomiast dodatkowe tekstury i ulepszone kolory przy grach obecnej generacji oraz tych z Xbox 360. Tych dodatków najprawdopodobniej nie zobaczymy więc na Xbox Series S.

Xbox Series S tańsza słabsza konsola będzie stwarzać problemy?

Dziennikarze Digital Foundry mieli okazję dokładnie przetestować Xbox Series S i doszli do wniosku, że kłopotem może być mała pamięć RAM. W porównaniu do Xbox One X, Series S ma zaledwie 10GB, gdzie obecnie sprzedawany mocniejszy Xbox ma 12GB. To dlatego nie można uzyskać takiej samej jakości gier we wstecznej kompatybilności porównując te dwie konsole.

Co ciekawe, porównanie dotyczy przecież konsoli nowej generacji ze starą. Już teraz niektórzy developerzy zaznaczają, że Xbox Series S może być sporym kłopotem dla twórców, którzy będą musieli sztucznie ograniczać pewne elementy w swoich grach, aby te mogły działać także na Series S.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%