Xbox One S jednak z mocniejszym GPU i CPU. Deweloperzy to wykorzystają

Obecna wersja konsoli pozostanie na szarym końcu.

Wczorajszy dzień przyniósł ze sobą zapowiedź dwóch nowych wersji Xboksa One. Pierwsza to odchudzony o 40 proc. Xbox One S, drugą jest natomiast prawdziwy potwór określany mianem Project Scorpio.

Przedstawiciele firmy Microsoft podkreślali podczas targów E3 2016, że Scorpio będzie posiadał potężne podzespoły, pozwalające grać w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K. W przypadku Xbox One S skupiono się na tym, że będzie to konsola mniejsza i z odświeżonym padem i jakoś nie eksponowano tego, czy podzespoły eski również będą mocniejsze. Trzeba Wam jednak wiedzieć, że najwidoczniej będą.

Twierdzi tak Rod Fergusson, czyli szef studia The Coalition (podajemy za serwisem Polygon). Mówi on wprost, że Gears of War 4 będzie działać płynniej i wyglądać lepiej na Xbox One S. Według dewelopera nadchodzący mały Xbox posiada dodatkową moc w układach GPU i CPU w porównaniu od obecnej wersji konsoli. Udało się to wykorzystać, by Gears of War 4 chodziło na Xbox One S płynniej w bardziej wymagających fragmentach gry.

Przypominamy, że Xbox One S zadebiutuje na rynku w sierpniu tego roku. Jeśli chodzi o ceny, znamy te na amerykański rynek. Podawaliśmy je w tej wiadomości. Poniżej możecie natomiast zerknąć na unboxing małego XOne.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

65 Shares
Share65
+1
Tweet