Xbox One S oficjalnie! Jaka będzie nowa wersja konsoli?

Wcześniejsze przecieki okazały się trafione.

Tak jak przypuszczaliśmy, Microsoft ujawnił podczas konferencji na targach E3 2016 nową odmianę swojej obecnej konsoli. Będzie nią Xbox One S.

Gigant z Redmond nie zaskoczył jednak tak bardzo jakby chciał, ponieważ informacje o sprzęcie pojawiły się w sieci dużo wcześniej. Mimo wszystko nie ma jak oficjalne ogłoszenie. Jaki będzie Xbox One S?

Nowy model ma być o 40 procent chudszy od obecnego i posiadać na pokładzie dysk twardy o pojemności 2TB, lecz tylko w limitowanym, premierowym wydaniu. Oprócz tego sprzęt zapewnia wsparcie dla rozdzielczości 4K. Dochodzi do tego odświeżony kontroler oraz podstawka, która pozwoli ustawić Xbox One S pionowo. Nie będziemy musieli szukać obok konsoli miejsca dla zasilacza, ponieważ ten został wmontowany w obudowę.

Microsoft podaje, że mniejszy kolega XOne ma kosztować w USA niecałe 300 dolarów z dyskiem 500 GB. Wersja specjalna z HDD 2TB to koszt blisko 400 dolarów, a oprócz tego na rynku pojawi się jeszcze Xbox One S z dyskiem 1TB za 350 dolarów. Premiera konsoli w sierpniu tego roku. Ktoś poczeka?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.