Xbox One S: jedna z najlepszych konsoli w historii

Xbox One S jedna z najlepszych konsol w historii
Publicystyka

Masz ochotę na dynamiczną rozgrywkę? Potrzebujesz oszałamiającej grafiki i potężnej wydajności, na której nie zwieszą się nawet najlepsze tytuły? Niezależnie od tego, czy jarają cię super wyścigówki na najwyższych obrotach czy ociekającego krwawą akcją fantasy – konsola Xbox One S da ci satysfakcję na poziomie, o którym dotąd mogłeś tylko pomarzyć. Jesteś zainteresowany, co? No to nie czaj się tak, tylko przeczytaj do końca nasz artykuł i poznaj więcej szczegółów na temat konsoli Xbox One S.

Granie poprzez Microsoft Xbox Game Pass i nie tylko

Oferta gier na konsolę Xbox jest wprost oszałamiająca. Z pewnością zrobi wrażenie na graczach w każdym wieku. To świat w wysokiej rozdzielczości godnej najbardziej zaawansowanych gier 2022, lecz kompatybilność wsteczna sprawia, że i te bardziej klasyczne tytuły nieprędko trafią do kosza. Tak, xbox one s ma zdolność do współpracy z grami, które można już nazwać towarem archaicznym. Fachowcy z Microsoftu zadbali jednak o to, aby móc się cieszyć nimi dłużej.

Ale ogromna różnorodność gier to nie jedyny plus, z jakim wiążą się konsole Xbox One. Zarówno twoje ulubione gry, jak i nowe gry cyfrowe w trybie online live możesz przechowywać w pojemnej bibliotece, skąd zawsze, o każdej porze dnia i nocy będą dostępne do natychmiastowego pobrania. Po prostu zdobądź Xbox Game Pass i możesz grać w co, kiedy i jak tylko tego chcesz. Jest bajer 🙂

Specyfikacja techniczna Xboxa One S

Chociaż konsola Microsoft Xbox One S miała swoją premierę już jakiś czas temu, jej wnętrze wciąż wywołuje ciarki nawet u najbardziej wymagających entuzjastów gier wideo. Tym bardziej, że jest to produkt o dość kompaktowych rozmiarach w porównaniu z modelami poprzedniej generacji.

Dysk twardy, chociażby, to moduł typu HDD, którego wersja podstawowa ma objętość 500 gigabajtów. To w zupełności wystarczy, aby pomieścić zacną bibliotekę gier i hollywoodzkich blockbusterów. Oczywiście, w razie potrzeby dysk można rozbudować. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele o pojemności 1 TB.

Pamięć RAM tymczasem wynosi 8 GB i jest to urządzenie typu DDR3. W połączeniu z procesorem AMD Jaguar x86 (ma do dyspozycji aż 8 rdzeni) nabywca otrzymuje konsolę więcej niż wystarczającą do zaspokojenia nawet najbardziej wyrafinowanych potrzeb związanych z nowoczesnym gamingiem.

Ale to i tak jeszcze nic!

Z konsolą xbox one s związany jest bardzo wydajny system High Dynamic Range. Ta technologia gwarantuje wysoką wartość kontrastu, który nadaje teksturom wyrazu. Gra odbywa się więc na niezwykłym poziomie szczegółowości. To z kolei pozwala dostrzec wizualną głębię. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w grach typu Assassin’s Creed, gdzie niekiedy rozgrywka musi zostać przerwana, żeby poprawić ustawienia ekranu, bo nie zawsze widać, co takiego czai się za rogiem… Z HDR nie będzie takiej potrzeby.

To rozwiązanie poprawia również kolorystykę, dzięki czemu nabiera ona dodatkowej wartości. Jest to kolosalny plus w przypadku nie tyle gier, co również innych rozrywek. Xboxy są przecież wyposażone w odtwarzacz HD Blu-ray, a połączenie WiFi pozwala oglądać filmy i seriale na platformie Netflix obsługującej szybki streaming i rozdzielczość 4k. Korzystanie z tego byłoby kłopotliwe bez technologii High Dynamic Range.

To ledwie streszczenie możliwości, jakie daje Xbox One S. Niemniej to wystarczy, aby zrozumieć, dlaczego tak wielu entuzjastów gamingu uważa, że to niewielkie urządzenie jest de facto jedną z najlepszych konsoli w historii.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Allegro.pl

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie