Zamówienia na pudełkowe gry na Xbox zostają “anulowane”. Źle się dzieje z wydaniami fizycznymi

Xbox kończy z płytami. Kolejne gry są usuwane | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Xbox Series XOne

Xbox najwyraźniej definitywnie kończy z wydaniami fizycznymi. Teraz pojawiły się kolejne doniesienia o wycofywaniu gier z GameStop.

Może i gry w pudełkach nie umrą w najbliższej przyszłości, ale z pewnością źle się dzieje z fizycznymi wydaniami na konsole Xbox. To już kolejna cegiełka do spekulacji dotyczących rzekomego wycofania tego typu wydań. Na szczęście dotyczy naprawdę mało znanych tytułów, więc i strata potencjalnie niewielka.

Xbox kończy z płytami, odcinek kolejny

Teraz na Twitterze pojawił się post, zgodnie z którym z jednego z najpopularniejszych sklepów z grami w Stanach Zjednoczonych znikają kolejne wersje fizyczne na Xbox. GameStop w swoich wewnętrznych systemach oznaczył niektóre pozycje jako “anulowane”. Dotyczy to wycofania ich z potencjalnej dystrybucji.

Szereg fizycznych wydań gier Xbox od mniejszych wydawców zostało oznaczonych jako anulowane w wewnętrznym systemie GameStop. Gry są również wymienione jako “Obecnie niedostępne” na Amazon. Na innych platformach wciąż można je zamówić w przedsprzedaży.

– czytamy w poście

Gracze w komentarzach piszą, że nie kojarzą żadnej z tych gier i nic w tym dziwnego. Chodzi wyłącznie o mniejszych wydawców i znacznie mniej popularne tytuły. Wygląda jednak na to, że klienci, którzy zdecydowali się na złożenie zamówień w przedsprzedaży na te pozycje, wcale się ich nie doczekają. I być może w tym tkwi sęk – gracze po prostu nie składali zamówień, więc GameStop zrezygnował z ich dystrybucji. To może być jedno wyjaśnienie.

Inne to rzekomo kolejny argument dla Xboksa o wycofaniu gier w pudełkach. Firma niedawno zwolniła cały dział wydań fizycznych. Dla graczy na Reddicie to wystarczające dowody na to, że faktycznie gigant szykuje potężne zmiany.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie