Xbox rezygnuje z gier na płytach? Zwolnili cały dział wydań fizycznych

Xbox Series X
Newsy Xbox Series Xbox Series S

Już wkrótce Microsoft może całkowicie zrezygnować z wydawania fizycznych gier na konsole Xbox. Ostatnie zwolnienia dotknęły nie tylko poszczególnych twórców gier, ale i kilku działów wewnętrznych firmy. Według plotek. Microsoft zwolnił cały dział odpowiedzialny za wydawanie gier w wersjach pudełkowych.

Xbox bez gier na płytach?

Ostatni czwartek zapisze się w historii branży i Microsoftu jako ten dzień, w którym dokonano ogromnej rewolucji kadrowej. Niedawno informowaliśmy was o gigantycznych zwolnieniach, podczas których z pracą miało pożegnać się 1900 osób, z Blizzarda odeszło kilka ważnych postaci, a firma anulowała swój tajemniczy, choć wyczekiwany projekt. Teraz pojawia się coraz więcej informacji na temat innych konsekwencji rzeczonych zwolnień.

Okazuje się, że Microsoft miał pozbyć się również całego działu firmy, który odpowiadał za fizyczne wydania gier. Tak, chodzi o ludzi, którzy odpowiadali za gry dostarczane do klientów w formie sprzedaży detalicznej w sklepach:

Jak interpretować te informacje? Łatwo pomyśleć, że to duży krok w kierunku zrezygnowania z fizycznych wydań przyszłych produkcji. Choć obecnie informacje na temat wyłącznie cyfrowej dostępności są podawane z wyprzedzeniem, to kto wie – może przedsiębrane są już decyzje, których skutki zaobserwujemy na przykład w kolejnych latach.

Rosnąca rola dystrybucji cyfrowej jest widoczna i widzą to również wielcy wydawcy. Dość powiedzieć, że nadchodząca gra Hellblade II pojawi się na rynku wyłącznie w wersji cyfrowej. Miłośnicy pudełek (w tym ja) albo obejdą się smakiem, albo zaakceptują pokornie nową rzeczywistość. Zresztą, już w ubiegłym roku podobna sytuacja miała miejsce w przypadku premiery Alan Wake 2. Ten tytuł również nie otrzymał fizycznego wydania. W takim razie, po co konsolom Xbox Series X stacja dysków? Możliwe, że ta wkrótce straci swój sens…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie