Niespodzianka w Xbox Games with Gold. Już można pobierać nowe darmówki

Xbox Games with Gold na marzec 2023
Newsy Xbox Series XOne

Ale po co? – zapytacie. Odpowiem, że oferta może nie jest najwyższych lotów, ale nie jest źle. Poznaliśmy nowe gry Xbox Games with Gold na marzec 2023.

Tego chyba się nie spodziewaliśmy, bo Xbox udostępnił do odebrania nowe gry w ramach Xbox Games with Gold na marzec 2023 już teraz. I to dla każdego subskrybenta, tuż przed ujawnieniem oferty. Oznacza to, że każdy posiadacz abonamentu może pobierać te pozycje już teraz. Po części winny jest temu krótszy luty. Z drugiej jednak strony firma lubi dawać gry partiami – jedną na początku miesiąca, a drugą w połowie. Tylko jaka to dokładnie oferta?

Xbox Games with Gold na marzec 2023:

  • Trüberbrook
  • Sudden Strike 4: European Battlefields Edition

I tyle. Zaskoczenia nie ma, bo zapewne każdy, kto rozeznaje się w temacie, wie, że Microsoft przestał udostępniać tytuły z Xbox 360 w ofercie Games with Gold, przez co obecnie możemy “cieszyć się” tylko dwiema pozycjami. Tak – “cieszyć się” jest w cudzysłowie, bo nie wiem, czy ktokolwiek doceni dobry gest Xboksa, którego oferta GwG od dawna jest raczej ciekawostką niż jakąkolwiek atrakcją.

Czy udostępnienie tych pozycji jest winą zwykłego błędu? A może tym razem gigant z Redmond chce dać nam więcej tytułów, z czego kolejne trafią do nas w połowie miesiąca? Tego nie wiem, ale najlepiej nie liczyć na zbyt wiele. GwG miało tragiczne miesiące, ale też nieco lepsze i choć marzec nie wygląda szczególnie atrakcyjnie, dwie udostępnione pozycje mogą się podobać.

Trüberbrook to przygodówka w klimatach science-fiction z pięknymi, ręcznie rysowanymi tłami. Gra wygląda naprawdę wspaniale i oferuje parę wyzwań dla fanów tego typu pozycji. Niestety, gracze skarżą się na przeciętną fabułę i słaby voice-acting. Z kolei o serii Sudden Strike słyszał chyba każdy. Fani taktycznych gier strategicznych osadzonych w trakcie II Wojny Światowej mogą odebrać “czwórkę” i to w kompletnej edycji. Ja wiem, że szału nie ma, ale chyba Was to nie dziwi?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie