Games with Gold na luty 2023. Miejcie w opiece graczy, którzy liczyli na coś ciekawego

Xbox Games with Gold na czerwiec 2023.
Newsy Xbox Series XOne

Oto oferta Games with Gold luty 2023, ale nie liczcie na… cokolwiek, tak naprawdę. Jasne, jest tu jedna całkiem fajna gra, ale raczej i tak zainteresuje mało kogo.

Źle nie jest, ale jest za to tragicznie – mniej więcej w ten sposób opisać mogę nową ofertę przedstawioną przez Microsoft. No ale tak szczerze, czy ktoś faktycznie spodziewał się wielkich hitów?

Oferta GwG od dawna polega w zasadzie jedynie na tym, że gracze mogą cisnąć w tryby wieloosobowe różnych gier, a mało kto zwraca już uwagę na darmowe pozycje oddawane do bibliotek subskrybentów. No i jeżeli ktoś ma wykupiony Xbox Game Pass w wersji Ultimate, raczej GwG niejako przypałętał mu się po drodze. Mimo wszystko, czysto subiektywnie, muszę stwierdzić, że połowa nowej oferty nie jest zła. Grałem i bawiłem się całkiem nieźle, szczególnie z paczką znajomych.

Games with Gold luty 2023 – nowa oferta:

  • For the King – dostępne w dniach 1 – 28 lutego
  • Guts n Goals – dostępne w dniach 16 lutego do 15 marca

Przyznam, że nie wiedziałem, czymże jest ta druga pozycja. Szybki rzut oka w internecie wyjaśnił jednak sytuację. Okazuje się, iż „Guts 'N Goals miesza arcade’ową piłkę nożną z beat ’em up’em, które umożliwiają granie w piłkę nożną w komiczny sposób”. Nie chcę absolutnie umniejszać twórcom ani tym trzem osobom, które poczuły się zaciekawione, ale nie jest to nic szczególnie imponującego.

Mamy także For the King, czyli strategiczną grę RPG stylizowaną na stołową „sesję” ze znajomymi, w które najlepiej grać właśnie wraz z przyjaciółmi. Ten tytuł jest naprawdę fajny i bawiłem się w nim naprawdę dobrze, więc nie jest to w żadnym razie coś tragicznego. Na Steam tytuł również zdobywa pozytywne noty.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie