Oto ostatnie gry w ramach Games with Gold do odebrania. To już koniec usługi

Xbox Games with Gold - oto ostatni w historii zestaw gier
Newsy Xbox Series XOne

Microsoft przedstawił ostatnie gry do odebrania w ramach abonamentu Xbox Games with Gold. Szału nie ma, choć wypadałoby się pożegnać w jakimś stylu…

Jakiś czas temu Xbox postanowił zrezygnować z oferowania abonamentu Xbox Games with Gold i zastąpić ma go opcją Game Pass Core. Teoretycznie brzmi nieźle, choć w praktyce dostaniemy zestaw gier, mających w większości swoje lata. Oczywiście będzie parę hitów i zawsze lepsze to niż często rozczarowujące Games with Gold. Ostatni miesiąc był niezły, a gdy przyszła pora na sierpień… jest klasycznie.

Trochę szkoda, bo dla wielu graczy Games with Gold to byle pierdółka, którą nie warto zawracać sobie głowy, jeżeli ktoś liczy na darmowe gry do odebrania. Fajnie byłoby pożegnać się z przytupem, ale nic takiego nie będzie mieć miejsca. Oto ostatnie gry oferowane w ramach abonamentu.

Xbox Games with Gold na sierpień 2023:

  • Blue Fire (1–31 sierpnia)
  • Inertial Drift (1–31 sierpnia)

Nie oznacza to jednak, że oferowane gry będą złe. Blue Fire wydaje się idealną pozycją dla fanów klimatycznych platformówek 3D. To pozycja, w której “wyruszymy na niezwykłą przygodę przez zniszczony świat Penumbry, aby odkrywać wyjątkowe świątynie wypełnione coraz trudniejszymi platformówkami 3D, różnorodnymi wrogami, zadaniami, przedmiotami kolekcjonerskimi i nie tylko”.

Z kolei Inertial Drift to bardzo atrakcyjnie wyglądająca arcade’owa wyścigówka. To trochę lata 90. w wydaniu nowoczesnym. Możemy nie tylko ścigać się w pojedynkę, ale również rywalizować z kimś na kanapie obok.

No to ten… żegnaj, Games with Gold.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie