Games with Gold na czerwiec 2023, a wśród nich “jeden z najbardziej umikalnych tytułów w ostatnim czasie”

Xbox Games with Gold na czerwiec 2023.
Newsy Xbox Series XOne

Znamy aż dwie gry dostępne w ramach Xbox Games with Gold na czerwiec 2023. Szału nie ma, ale naprawdę ktoś z Was spodziewał się fajerwerków?

Czasami zastanawiam się, czemu w ogóle oferta Games with Gold jeszcze istnieje… Ano tak, żeby kupować tańszego Game Passa. Wystarczy przecież zaopatrzyć się w subskrypcję Xbox Live, którą przeniesiemy na Game Pass Ultimate, a dodatkowe machlojki z konwersją pozwalają na zdobycie piekielnie taniego abonamentu. No ale jednak “gry ze złotem” i tak istnieją. Być może niektórych zainteresują, choć szału nie ma, jak zresztą zwykle.

Xbox Games with Gold na czerwiec 2023:

  • Adios – dostępne na cały czerwiec
  • The Vale: Shadow of the Crown – dostępne od 16 czerwca do 15 lipca

Narzekam i narzekam, ale Adios jest tak naprawdę całkiem udaną grą. Pierwszy raz o niej usłyszałem, gdy pojawiła się w ramach darmówek na Epicu. To opowieść o właścicielu farmy ze świniami, na której mafiozi pozbywają się zwłok swoich ofiar. Poznajemy go akurat w momencie, w którym przeżywa kryzys i postanawia skończyć ze zbrodniczym przedsięwzięciem. Pomysł jest wyjątkowy, a sama rozgrywka trwa na tyle krótko, że nawet nie poczujecie, gdzie ten czas Wam umknął.

Z kolei The Vale to przygoda jak żadna inna. Dosłownie. Jest to RPG oparte na… dźwięku i haptycznych informacjach zwrotnych od kontrolera. Wcielamy się w ślepego wojownika, który wyrusza na swoją pierwszą przygodę. Dlatego też cała rozgrywka jest oparta niemal wyłącznie na dźwiękach – w tym walka, eksploracja czy konwersacje. Twórcy chwalą się “immersyjnym dźwiękiem 3D”, a tytuł ten, zgodnie m.in. z serwisem GameRant, zasłużył na miano “jednej z najbardziej unikalnych gier wideo w ostatnim czasie” (za Steam). Muszę przyznać, że jestem mocno zaintrygowany. Może to Games with Gold aż takie złe nie jest?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie