Xbox Game Pass może dostać jedną z najlepszych gier wideo w historii

Xbox Game Pass z Elden Ring? To zapowiada wiceprezes Xbox
Newsy PC Xbox Series XOne

Wiceprezes Xboksa znów wydaje się zapowiadać kolejny hit, który trafi do Xbox Game Pass. Istnieje spora szansa, że usługa dostanie Elden Ring.

Xbox Game Pass regularnie dostaje większe i mniejsze pozycje. W ostatnim czasie nie dostaliśmy jakiegoś wielkiego hitu, ale wszystko może się zmienić. Wiceprezes Xbox Sarah Bond wydaje się zapowiadać na Twitterze jedną z największych możliwych premier w usłudze. Mowa o Elden Ring, czyli niekwestionowanym hicie od From Software, który przekonał do siebie niemal każdego recenzenta.

Elden Ring w Xbox Game Pass?

Soulslike od japońskich deweloperów zdobył skrajnie wysokie noty, zostając nawet jedną z najlepszych gier wideo w historii (a nawet spowodował, że reżyser gry trafił na prestiżową listę). Wielu graczy jednak mogło ominąć produkcję z obawy o wysoki poziom trudności. Z jednej strony coś w tym jest – to w końcu soulslike. Z drugiej jednak to najbardziej przystępna gra From Software. Niezdecydowani być może wkrótce sprawdzą tytuł w ofercie Xbox Game Pass.

Sarah Bond z Xbox wrzuciła na Twittera krótkie emotki, a później obrazek z ER. Dorzuciła do tego hashtag #Xbox i w zasadzie nie wyjaśniła nic więcej. Warto jednak wiedzieć, że w przeszłości w bardzo podobny sposób ujawniała przedwcześnie gry, które mają trafić do usługi Xbox Game Pass. Dodając dwa do dwóch można wysnuć prosty wniosek – Elden Ring trafi do i tak obfitego katalogu abonamentu od Xboksa. W ostatnich tygodniach Bond w podobny sposób zapowiadała debiut w XGP takich gier jak Ravenlok, Tunic, a nawet nadchodzące Fable i Clockwork Rebolution.

Na razie jednak nie znamy szczegółów. Choć wszystko wydaje się wskazywać, że “eldeński krąg” faktycznie trafi do XGP, lepiej wstrzymać się z entuzjazmem na oficjalne ogłoszenie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie