Już wiemy, która gra została „faktyczną” grą roku. Elden Ring czy God of War Ragnarok?

Elden Ring kontra God of War Ragnarok. Kto zdobył więcej nagród GOTY?
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Elden Ring i God of War Ragnarok to dwie olbrzymie tegoroczne premiery, które walczą o kolejne nagrody gry roku. Która z nich zdobyła ich więcej?

Zwycięzca może w końcu być tylko jeden, choć tutaj pojedynek jest niezwykle zawzięty. Nie obiorę tutaj żadnej strony, więc po prostu przedstawię czyste dane zdobyte przez jednego z użytkowników forum ResetEra.

Elden Ring czy nowe God of War?

Sezon nagród w pełni, więc wiele różnych organizacji/redakcji/graczy czy platform wybiera swoje własne GOTY. Na jedną z najważniejszych nagród, czyli grę roku według The Game Awards 2022 zasłużył jednak Elden Ring. God of War nie pozostał jednak dłużny, bo również otrzymał parę takich statuetek. Na razie nie znamy wyników wszystkich takich głosowań, ale pewien użytkownik postanowił zebrać w jedno miejsce najważniejsze nagrody.

Dzięki temu wytypował on faktyczną „grę roku”, czyli tytuł, który zasłużył na to miano najwięcej razy. Wedle jego podsumowania, oczywistym zwycięzcą jest Elden Ring. Tytuł od From Software zdobył nagrodę GOTY aż 145 razy. 136 z tego to nagrody różnych mediów, a 9 to wyniki głosowań czytelników, tj. graczy.

God of War Ragnarok raczej nie nadgoni aż takiego dystansu, bo na ten moment zanotowano jedynie 26 takich nagród (24 według mediów i 2 zdaniem graczy). Zaraz za nimi plasuje się Immortality (4 nagrody), Pentiment oraz Citizen Sleeper i A Plague Tale: Requiem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie