Xbox Game Pass już jest droższy, ale nie od razu u wszystkich

Xbox umiera? Mówią o
Newsy PC Xbox Series XOne

Od dziś podniesiono oficjalnie cenę abonamentu Xbox Game Pass. Nie znaczy to jednak, że wszyscy muszą już płacić więcej. Aktywni subskrybenci mają przez chwilę starą cenę.

Jak informowaliśmy już jakiś czas temu, Xbox Game Pass jest od dzisiaj oficjalnie droższy. Podwyżka cen nie jest jakaś wielka i tak naprawdę można było się jej spodziewać już wcześniej. Z drugiej strony aktualni posiadacze abonamentu jeszcze przez chwilę nie zapłacą więcej. Podobnie jak PeCetowcy.

Ceny Xbox Game Pass od 6 lipca dla nowych abonentów:

  • Xbox Game Pass na 1 miesiąc – 42,99 zł zamiast 40 zł
  • XGP Ultimate na miesiąc – 62,99 zł zamiast 54,99 zł

W przypadku tańszej opcji podwyżka jest niemal niezauważalna. Ultimate również oferuje na tyle dużo, że te parę złotych więcej teoretycznie dalej da się usprawiedliwić. Co ciekawe, PC Game Pass na ten moment zostaje w starej cenie, czyli po 39,99 zł za miesiąc.

Warto jednak wspomnieć, że powyższe ceny nie obowiązują jeszcze osób, które aktualnie posiadają zakupiony abonament. Jeżeli to zrobiliście, podwyżka zacznie obowiązywać Was od 13 sierpnia. Nie jest to więc jakaś szczególna różnica, ale to zawsze dodatkowy miesiąc po niższej cenie. Tym bardziej że lipiec jest niezwykle bogaty w ciekawe nowości.

Jako ciekawostkę mogę jedynie dodać, że XGP i tak jest tańsze niż… płatna opcja Facebooka. Meta Verified to nowa usługa społecznościowego giganta, która oferuje niepokojąco niewiele za zdecydowanie za wysoką cenę. Wiem, że w żadnym razie nie jest to abonament podobny do Game Passa, ale to wciąż subskrypcja. Dlatego dość zabawnie jest patrzeć na różnicę pomiędzy korzyściami z posiadania nawet niezwiązanych ze sobą abonamentów. Więcej o płatnym Facebooku i Instagramie przeczytacie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie