Xbox Game Pass będzie droższy, także w Polsce. Microsoft podnosi też cenę Xbox Series X

Xbox Game Pass będzie jeszcze droższy - obiecuje szef Xbox
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Game Pass jest świetną usługą, ale niebawem będziemy musieli płacić za nią więcej. Podwyżka dotyczy też konsoli Xbox Series X.

Jak informuje serwis The Verge, powołując się na rzecznika prasowego Microsoftu, firma postanowiła podnieść ceny swoich flagowych produktów gamingowych. Dotyczy to konsoli Xbox Series X, która w większości krajów ma zrównać się z ceną PS5. Droższy będzie również abonament Xbox Game Pass, a ceny “pójdą w górę na większości rynków”.

Na razie nie wiemy, które kraje dokładnie dotkną podwyżki ceny samej konsoli. Wychodzi na to, że nowe ceny obowiązywać będą od sierpnia bieżącego roku “w większości europejskich krajów”. W ubiegłym roku Sony podniosło cenę PS5, a Xbox teraz ich dogania. Choć “zieloni” krytykowali konkurencję za takie działania, najwyraźniej sami nie mogli ustrzec się globalnych podwyżek cen produktów. Konsola ma kosztować teraz 549,99 euro w Europie, 479,99 funtów w Wielkiej Brytanii, 649,99 dolarów kanadyjskich w Kanadzie, a także 799,99 dolarów australijskich w Australii.

Znamy za to nowe ceny Xbox Game Pass w naszym kraju. Podobnie jak w przypadku Series X – nie ma mowy o dużych różnicach. Najwyraźniej jednak były konieczne, skoro firma się na nie zdecydowała. XGP w nowej cenie startuje już 7 lipca 2023 roku, o ile obecnie nie posiadamy subskrypcji. W przeciwnym razie aktywni abonenci mogą spodziewać się podwyżek od 13 sierpnia. Wtedy to bazowa wersja usługi z 40 zł kosztować ma 42,99 zł, a XGP Ultimate – 62,99 zł zamiast 54,99 zł.

Warto zaznaczyć, że Microsoft obecnie nie zamierza podnosić ceny za PC Game Pass (nadal będzie kosztował 39,99 zł). Podwyżka nie dotknie również Xbox Series S.

W tym miejscu znajdziecie podsumowanie kolejnych premier w Xbox Game Pass. Swoją drogą – Microsoft ujawnił już pierwszy zestaw gier na lipiec tego roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie