Xbox “wygadał się” z planami na przyszłość? Największe hity dla każdego gracza

Xbox mógł
Newsy PS5 Switch Xbox Series

Zaledwie jedna wiadomość na Twitterze rozgrzała społeczność graczy. Xbox niejako nawiązuje do potencjalnych planów na przyszłość, a internauci interpretują to na wiele sposobów.

To, że Xbox idzie w multiplatformę, jest już oczywiste. Właśnie potwierdzono wiele mniejszych gier first-party z premierami na sprzęty konkurencji, w tym PS5. Wcześniej korporacja miała zapewniać, że faktycznie robi zwrot w kierunku dostępności gier dla większej liczby graczy. Na razie jednak nie ma mowy o największych hitach od studiów Microsoftu. Czyżby?

Xbox się “wygadał”?

Jeden z internautów w komentarzu do zapowiedzi gier Xboksa na innych platformach stwierdził, że ekskluzywność powinna umrzeć. Bardzo podobnych słów używał wcześniej prezes Microsoftu, a nawet i prezes Sony. Internauta chciałby, aby każda gra była dostępna dla każdego gracza, bez zbędnych i niepotrzebnych barier. Nietrudno nie przyznać mu racji. I chyba Xbox też to zrozumiał.

Największe gry to więcej, niż jedna platforma.

– krótko skomentował profil Xboksa

I tu właśnie pojawiły się przypuszczenia innych graczy. Wiele osób interpretuje te słowa na różne sposoby. Niektórzy uważają, że w ten sposób Xbox niejako “wygadał się” na temat premier swoich największych pozycji (w stylu choćby serii Halo) na urządzenia choćby Sony. Inni dostrzegają nawiązania do ekspansji usługi Xbox Game Pass. Ta podobno mogłaby trafić nawet na PlayStation. Oczywiście więcej informacji nie dostaliśmy, więc wpis należy traktować w sferze domysłów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie