Wyciek plików z Wiedźmina 3 opóźni premierę gry? Oto komunikat CD Projekt

Spółka przedstawiła swoje stanowisko w sprawie ogromnego wycieku informacji, o którym pisaliśmy wczoraj.

Przypominamy, że zestaw dokumentów deweloperskich z Wiedźmin 3: Dziki Gon został prawdopodobnie skradziony przez jednego z użytkowników forum dyskusyjnego 4chan. Całą sprawę przedstawialiśmy wczoraj, jeśli nie wiecie o co chodzi, zapraszamy tutaj.

CD Projekt potwierdził dzisiaj, że wyciek plików z Wiedźmina 3 rzeczywiście miał miejsce. W oficjalnym stanowisku firma przyznaje: W wyniku działań osoby niezwiązanej ze studio CD PROJEKT RED do sieci przedostały się niektóre wewnętrzne dokumenty produkcyjne gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z różnych okresów developmentu.

Część z nich zawiera informacje na temat fabuły Wiedźmina 3. Prosimy o cierpliwość i przestrzegamy fanów przed studiowaniem i zapamiętywaniem ujawnionych informacji ponieważ mogą one zmniejszyć przyjemność z samodzielnego odkrywania przygotowanych przez nas sekretów – zaznacza CD Projekt.

Najważniejsze zdanie pada jednak na koniec: Ujawnienie dokumentów w żaden sposób nie wpływa na harmonogram prowadzonych prac. Możemy zatem spać spokojnie – data premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zostanie przesunięta. Przypominamy, że zaplanowano ją na 24 lutego przyszłego roku. Tego dnia tytuł pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.