Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wybory prezydenckie jako gra planszowa. Oto „Pierwszy obywatel”

Producent gier planszowych – Bored Games, zapowiada premierę gry „Pierwszy obywatel” na koniec czerwca tego roku. Produkcja daje możliwość wcielenia się w rolę szefa sztabu wyborczego i pokierowania całą kampanią, w której czeka na gracza wiele realnych wyzwań.

Spółka Bored Games wspólnie z firmą Sargon Games, stworzyła grę Pierwszy obywatel, która wrzuca graczy w sam środek kampanii wyborczej. W produkcji udało się zawrzeć wszystkie elementy prawdziwej kampanii: poparcie społeczne w różnych grupach elektoratu, wpływ mediów i oddziaływanie przekazu medialnego na społeczeństwo. Na elementy gry składają się również podział terytorialny, frekwencja wyborcza, a także możliwości mobilizowania (lub demobilizowania) elektoratu.

W grze zawarto również wiele możliwości tzw. „gry nad stołem” czyli prowadzenia negocjacji, zawierania sojuszy, umów czy innych ustaleń pomiędzy „sztabami wyborczymi”. Autorzy produkcji dochowali szczególnej staranności, aby zachować neutralność polityczną. Zgodnie z ich zapewnieniami fabuła gry nie zawiera żadnych odniesień do wizerunków prawdziwych kandydatów, szyldów partyjnych zaangażowanych w bieżącą kampanie prezydencka.

– Naszym celem nie jest zaangażowanie polityczne a próba odwzorowania w realiach gry niesamowicie ciekawego aspektu „walki wyborczej”. Opowiadamy jedynie o czysto technicznym procesie prowadzenia kampanii wyborczej mówi Sebastian Srebro, prezes Bored Games.

– Mamy do dyspozycji 12 różnych sekcji sztabu wyborczego, z których wybieramy sześć i gramy nimi do końca kampanii. Są karty: szefa kampanii, prowokatora, rodziny kandydata, eksperta, niezależnego dziennikarza czy partyjnej młodzieżówki. Uzbrajamy naszego wirtualnego kandydata w trzy ważne społecznie tematy i z naszym sztabem, a także oczywiście budżetem, zderzamy go z wyborczą rzeczywistością na mapie Polski – dodaje.

Ważne jest także to, iż jej projekt został pomyślany w taki sposób, aby każda rozgrywka była inna, co pozwala bawić się grą bez wpadania w rutynę utartych ścieżek prowadzących do zwycięstwa – twierdzi Sebastian Srebro.

W polskiej wersji gra zawierać będzie mapę reprezentującą terytorium Polski. Jej konstrukcja została tak dopasowana, aby zmieniając jedynie wygląd planszy możliwe było umiejscowienie rozgrywki w dowolnym kraju. Tytuł znajduje się obecnie w końcowej fazie produkcji i jeszcze w czerwcu powinna rozpocząć się jego dystrybucja.

Źródło: informacja prasowa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się