Wiedźmin: Stary Świat - fragment okładki przedstawiający Wiedźmina z mieczem i Leszego w tle

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Wiedźmin: Stary Świat zabierze nas w kolejną podróż. Rozgrywka z planszówki

Łukasz Woźniak od wielu miesięcy rozwija swój projekt gry planszowej osadzonej w świecie znanym między innymi z gry Wiedźmin 3. Gracze wcielą się w niej uczniów jednej z 5 szkół, by zmierzyć się z potworami. Całość prezentuje się świetnie dzięki dopracowaniu szczegółów i świetnej oprawie graficznej.

Bez wątpienia branża gier planszowych w ostatnim czasie przeżywa renesans. Szczególnie w czasach przed pandemią coraz więcej kawiarni oferowało w zakresie swoich usług możliwość zagrania w tamtejsze planszówki. Gry analogowe niejednokrotnie było dla mnie świetną alternatywą dla siedzenia przed konsolą w domu, dlatego dzisiaj chciałbym Was zapoznać z ciekawym projektem naszego rodaka.

Pierwsze spojrzenie na rozgrywkę w Wiedźmin: Stary Świat

Na poniższym filmie Łukasz Woźniak prezentuje fragment rzgrywki prototypowej wersji swojej planszówki w wiedźmińskim uniwersum. Grając nawet w 5 graczy, będziemy polować na potwory znane ze świata Sapkowskiego. Choć zasad jest sporo, gra nie wydaje się wysoce skomplikowana, przez co powinna przypaść do gustu ogromnej ilości ludzi.

Wartym uwagi jest ilość odwzorowanych szczegółów. Prototyp prezentuje się przepięknie. Ładne grafiki na kartach i samej planszy oraz wysokiej jakości figurki sprawiają, że gra będzie potrafiła także cieszyć oko. Szczerze mówiąc, spodziewam się murowanego hitu w Polsce i na całym świecie.

Premiera planszówki

Według obecnych planów produkcja miałaby ukazać się w sprzedaży w kwietniu 2022 roku, aczkolwiek już w maju ruszą akcje crowdfundingowe, by ufundować produkcję. Zaglądajcie na Kickstarter i zagramw.to, ponieważ często, wspierając wcześniej twórców, możemy zapłacić zdecydowanie mniej, niż po premierze.

Na ten moment jednak cena nie jest jeszcze znana. Sądząc po jakości wykonania, dopracowaniu i znanej licencji, tanio raczej nie będzie. Skoro mowa o licencji, to grę podpisuje swoim logo CD Projekt RED, więc spodziewałbym się, że będziemy mogli ją zakupić w przyszłości także z oficjalnego sklepu polskiego studia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się